Technologický gigant Apple investuje čoraz viac peňazí do výskumných centier po celom svete. To najnovšie má vyrásť v Japonskom meste Yokohama a podľa slov japonského premiéra Šinzó Abe pôjde o najmodernejšie stredisko výskumu a vývoja v celom Japonsku. Dokonca bude jedno z najväčších v Ázií.

Výskumné centrum

Nové výskumné centrum postaví Apple na okraji druhého najväčšieho japonského mesta, Yokohamy. Starosta tohto mesta už stihol oznámiť, že spoločnosť Apple odkúpila veľký pozemok, na ktorom v súčasnosti stoja pozostatky z továrne Panasonicu, kde sa počas najbližších rokov pokúsi postaviť 4 podlažnú budovu s rozlohou okolo 25 000 metrov štvorcových. Táto budova by mala poskytnúť prácu niekoľkým stovkám zamestnancom!

- Reklama -

Spoločnosť Apple ani tu nezabudla na svojho ekologického ducha a rozhodla sa, že aj táto nová stavba bude čo najviac ohľaduplná voči životnému prostrediu. Znamená to teda, že na streche nájdeme stromy, bude vo veĺkom šetriť a efektívne využívať elektrickú energiu, recyklovať vodu  atď… Výstavba by mala začať už koncom tohto roka a skončiť koncom toho budúceho.

Je veľmi zaujímavé, že Apple otvára po celom svete svoje výskumné centrá, čo mu umožňuje značne rozšírené možnosti pri technológiách, ktoré doposiaľ nepoznáme. Japonsko je krajina pokroku a mozgy z tejto krajiny sú naozaj veľmi dôležité pre Jablkovú spoločnosť. Len tak mimochodom Apple má podobných centier naozaj veľa, spomeňme len to, ktoré bolo nedávno otvorené v Izraeli a slúži na výskum čipov či tie, ktoré sa nachádzajú vo Švédsku a Anglicku, o ktorých však nemáme viac informácií vzhľadom na to, že všetky fakty, ktoré sa ich týkajú sú kvalitne utajované.

výskumné centrum - svetapple.sk
Výskumné centrum Applu v Japonsku- svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

 

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.