Jedna z najväčších firiem na svete musí neustále inovovať svoje technológie a pracovať na tom, aby boli produkty, ktoré predstaví, čo najlepšie a najpredávanejšie. Na to musí ale tvrdo makať, pretože to zas nie je také jednoduché, ako sa to na prvý pohľad zdá. Najnovšie informácie hovoria o tom, že Apple pracuje na zariadení, ktoré by mohlo konkurovať Google Home či Amazon Echo.

Apple pracuje na domácom asistentovi

Súčasná technológia ide raketovým tempom vpred a ako si môžeme všimnúť, neustále sa všetko zjednodušuje a to je presný príklad Applu. Hoci máme v mobiloch Siri, aj keď už 5 rokov bez podpory slovenského či českého jazyka, tá je ako taká pre domácnosť zrejme zastaralá a na trhu sú už produkty, ktoré môžu jej funkciu hlásenia počasia či prehrávania hudby značne nahradiť. Sú to práve produkty ako Google Home či Amazon Echo.

- Reklama -

Títo dvaja domáci asistenti dokážu uľahčiť život mnohým ľuďom či rodinám a ich obrovský potenciál si zrejme uvedomujú aj v Apple. Najnovšie informácie, ktoré priniesol server 9to5mac.com s odvolaním na priame zdroje v Apple hovoria, že Apple chce predstaviť produkt, domáce zariadenie, ktoré bude mať kvalitný mikrofón a reproduktor, a bude vedieť robiť základné veci, ktoré by nám mohli pomôcť v každodennej rutine.

Hlavná zložka bude samozrejme hlasová asistentka Siri, ktorá je ale pre náš trh stále celkom nepodstatná práve kvôli jazykovej bariére, ktorá ľuďom veľmi prekáža. Takýto domáci asistent by potom mal vedieť púšťať napríklad hudbu cez Apple Music. Výhoda by mala byť vo veľmi kvalitnom reproduktore, ktorý by mal kvalitný zvuk, no a potom by mal zvládať samozrejme bežné veci, ako hlásenie počasia, správy a podobne.

Cez Homekit by sa potom mohli dať ovládať zariadenia priamo, prostredníctvom domáceho asistenta a samozrejme všetko hlasovo vďaka Siri. Uvidíme, čo z toho nakoniec bude ale dúfajme, že to bude ďalší dôležitý krok k tomu, aby sa pomaly ale isto dostala hlasová asistentka Siri aj k nám! Už by bolo na čase, čakáme naozaj dlho.

Google Home - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.