Apple TV aj napriek svojim zaujímavým zdadnostiam podľa mnohých fanúšikov jablkovej firmy už dávno patrí do starého železa. Multimediálne centrum od Apple by sa malo v budúcnosti rozrásť aj o ďalšie zariadenia, spomedzi ktorých azda najviac vystupujú reproduktory HomePod, ktoré by mali v určitom bode dostať aj obrazovku. Zaujímavosťou však je, že ovládač Apple TV by mohol nájsť širšie využitie.

Prečítajte si tiež  Pracuje Apple na novej redizajnovanej Apple TV novej generácie?

Podľa nového patentu Apple skúma možnosť integrácie svojej biometrickej technológie Touch ID do diaľkového ovládača Apple TV. Podkladom pre toto tvrdenie je nový úžitkový patent, v ktorom sa opisuje diaľkové ovládanie televízora, domácich zariadení, dverí, spotrebičov a ďalších zariadení s biometrickým overovaním. Apple TV Remote by tak mohlo dostať špeciálnu úlohu v používaní HomeKitu.

Jeden ovládač prispôsobený na všetko

Zatiaľ však ide iba o úžitkový patent, nie o patent na dizajn. To znamená, že patent neposkytuje pohľad na potenciálny vizuál budúceho diaľkového ovládača Apple TV alebo domácej automatizácie. Jedná sa skôr o myšlienku integrovania biometrického systému, ktorý je súčasťou diaľkového ovládača.

Apple TV Remote

Ovládač by bolo možné aj naďalej používať pre Apple TV, no pribudli by ďalšie funkcie. Trik spočíva v tom, že diaľkový ovládač, ktorý by sa mohol používať pre Apple TV alebo domácu automatizáciu, by bol vybavený jedným alebo dvoma snímačmi Touch ID. To by umožnilo overovať nákupy na Apple TV a popri tom ovládať zabezpečené príslušenstvo v rámci HomeKitu.

Ako vždy je dôležité mať na pamäti, že spoločnosť Apple patentuje množstvo rôznych technológií a len veľmi malé percento z nich sa nakoniec použije v technológii určenej pre spotrebiteľov. Napriek tomu je tento koncept viac než zaujímavý a mnoho užívateľov by uvítalo aj jednotné fyzické ovládanie mimo iPhonu či iPadu. Čo si o tomto patente myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -