Spoločnosť Apple je v súčasnosti najhodnotnejšou spoločnosťou na svete a jej podiel na trhu neustále rastie a zisky sa zvyšujú, nakoľko neustále prichádzajú nové a nové produkty, ktoré menia technologický svet. Na internete sa objavila špekulácia, že by Apple mohlo teoreticky kúpiť GoPro. Dnes to vyzerá dokonca až veľmi priaznivo pre spoločnosť Apple, pozri sa prečo!

Apple možno kúpi GoPro

Pokiaľ lyžuješ, bicykluješ, skejtuješ, poprípade vykonávaš iný akčný šport, ktorý si rád zachytávaš na nejakú kameru, GoPro ti asi netreba predstavovať. Malé, jednoduché zariadenia s kvalitným záznamom videa, ktoré vydržia prakticky všetko, čo na nich bežný človek počas používania nastraží obľubujú športovci po celom svete, no a my sa im popravde ani nečudujeme.

- Reklama -

Je to super praktická vec a dá sa použiť aj na bežné natáčanie videa, poprípade tvorbu fotografií. Po prepojení s iPhonom či hodinkami Apple Watch je dokonca používanie ešte pohodlnejšie. Na celom svete sa ale momentálne rieši, že prepojenie medzi GoPro a Apple by mohlo byť omnoho väčšie ako len medzi produktami. Šepká sa totiž, že spoločnosť Apple uvažuje nad akvizíciou tejto spoločnosti!

Pozitívna situácia

Ako uviedli chalani MarketWatch, spoločnosť GoPro zaznamenala pokles hodnoty až o 15% a to všetko preto, lebo Apple uviedol svoj patent na kameru, ktorá by bez väčších problémov mohla konkurovať práve gigantovi GoPro. To ale nie je zďaleka všetko. Tento rok hlási totiž GoPro prepad na burze až 45% čo rozhodne nikoho neteší a otvára to dvere záujemcom, ako napríklad Apple, ktoré by mohlo celú spoločnosť vytiahnuť.

Samozrejme akvizícia takej veľkej firmy akou je práve GoPro by asi nemohla prebehnúť takým typom, akám Apple oznamuje kúpu nejakej spoločnosti tým, že to spomenie v tlačovej správe. Kúpa GoPro by bola pravdepodobne rovnaká udalosť ako akvizícia spoločnosti Beats. 

GoPro Hero 3 - svetapple.sk
GoPro Hero 3 – svetapple.sk

Je však otázne, či chce Apple len kúpiť GoPro a naďalej predávať produkty spoločnosti tak, ako v prípade Beats vo svojich kamenných obchodoch, alebo ju chce kúpiť najmä kvôli patentom, aby mohol vytvoriť svoju vlastnú kameru. Nech už sú dôvody akékoľvek, jeden analytik z Wall Street, Dan Ives, celú situáciu pekným spôsobom vystihol.

GoPro sa hodí ku Apple asi tak ako rukavice. Nie je to jednoducho dizajnovo pekný produkt a rovnako tak nie je ani vyrobený z prémiových materiálov (samozrejme to by ani nemohol byť).

Na druhú stranu ale treba vypichnúť, že akonáhle sú kamery GoPro niekde na pulte predajne, ľudskému oku jednoducho ich pozornosť neujde, pretože majú skutočne pekné balenie a práve to môže predávať. Nech už sú teda úmysly kúpy akékoľvek, môžme sa len domnievať, prečo má Apple o GoPro záujem. Samozrejme akvizíciu netreba brať ako samozrejmosť. Podobných správ je na svete naozaj veľa, no len málo z nich sa potvrdí, aj keď okolo tejto je rázom obrovský mediálny rozruch. Veď uvidíme, nechajme sa prekvapiť! 🙂

GoPro - svetapple.sk
GoPro – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.