Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že sa v dohľadnej dobe dočkáme nových produktov. Dnes túto informáciu upresnil leaker L0vedream. Podľa všetkého prídu počas tohto týždňa nové počítače iMac. Veľká revolúcia sa ale napriek tomu konať nebude.

Apple pravdepodobne predstaví nové iMacy už tento týždeň

Jablková spoločnosť by mohla konečne uviesť do predaja vylepšené počítače iMac. Ich hlavným upgradom žiaľ nebude dizajn ale len nový procesor od spoločnosti Intel. Zariadenia dostanú dlho očakávanú 10. generáciu čipov.

Okrem toho by mali byť vybavené grafickými kartami od AMD. Všetkému nahráva aj aktuálna situácia, ktorá sa odohráva na Apple Online Store. Tú sú tieto počítače dlhodobo vypredané, čo sa deje prakticky vždy len v vtedy, keď prichádza nástupca.

Pod kapotou noviniek nájdeme procesory, ktoré budú mať pravdepodobne až 10-jadier a okrem toho aj nové GPU AMD Radeon Pro 5300 / 5500M.

K dispozícii má byť už iba SSD úložisko, takže na jednotku Fusion Drive môžeme definitívne zabudnúť. Spomenúť by sme mali aj pridanie bezpečnostného čipu T2, ktorý zatiaľ v iMacu chýba, no v MacBookoch sa už nejakú dobu vyskytuje.

Hlasy z pozadia spoločnosti Apple tvrdia, že tento iMac bude v podstate posledným, ktorý bude obsahovať procesory Intel. V budúcnosti sa už máme dočkať iba revolučnej zmeny s novým dizajnom, ktorá bude postavená na platforme Apple Sillicon. Prvý takýto počítač sa nám môže ukázať už koncom tohto roka. Nechajme sa prekvapiť.

https://twitter.com/Soybeys/status/1287150223857393664?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1287150223857393664%7Ctwgr%5E&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.iphonehacks.com%2F2020%2F07%2Fnew-imac-refresh-announced-week.html

zdroj

Prečítajte si tiež  8 produktov od Apple je v rebríčku TOP 100, ktoré ovplyvnili svet!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.