Čakanie na novú generáciu jablkových hodiniek sa konečne skončilo. Spoločnosť Apple práve predstavila nové Apple Watch Series 8, ktoré prichádzajú s niekoľkými dôležitými zmenami. Hoci sa niektoré odhady zo strany analytikov a leakerov ako obyčajne nenaplnili, nové hodinky z radu Series 8 rozhodne majú čo ponúknuť.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone a iPad |#12

Apple Watch Series 8 uchopili všetky funkcie, vďaka ktorým sú jednotkou na trhu a posunuli ich na novú úroveň. Tento rok sa Apple rozhodlo zamerať ako na zlepšenie zdravotných funkcií, tak aj na personalizované informácie pre každého používateľa a majiteľa hodiniek.

Rovnaký dizajn s miernymi zmenami

Odhady o redizajne s plochými hranami sa zasa raz nepotvrdili, no to neznamená, že sa nie je na čo tešiť.

Apple Watch Series 8 dostanú ešte väčší a viac zaoblený displej, ktorý bude potiahnutý hrubším a odolenjším sklom. Zariadenie síce pripomína predošlú generáciu, no Apple sa tu drží toho, čo mu už niekoľko rokov zaručene funguje.

Po vizuálnej stránke ide o miernu evolúciu, ktorú vám priblížia fotografie v našej galérii.

Teplomer a lepšie sledovanie funkcií

Ako prvým sa nové Apple Watch popýšili novinkou, ktorá poteší v prvom rade dámske osadenstvo. Sledovanie menštruačného cyklu a ovulácie bude odteraz oveľa presnejšie a efektívnejšie. Do apky pre sledovanie si odteraz môžete pridávať aj prvky ovplyvňujúce cyklus ako požitie alkoholu alebo zdravotné problémy či choroby. Dáta o cykloch budú naviac zašifrované a uložené výhradne na vaších zariadeniach, takže sa nemusíte báť o narušenie svojho súkromia.

Vďaka novej funkcii bude možné zdieľať zdravotné dáta z Apple Watch s doktormi a špecialistami. Táto funkcia však bude (aspoň zatiaľ) dostupná iba v USA. Azda najočakávanejšou novinkou, ktorá bola spomínaná v kruhoch Apple fanúšikov už mesiace je merač telesnej teploty. Ten bude zaznamenávať teplotu na zápästí každých 5 sekúnd a odosielať ich do apky Zdravie.

Apka menštuačného cyklu na Apple Watch Series 8
Zdroj: Apple

Nové bezpečnostné funkcie 

Funkciu detekcie pádu doplní ďalšia potrebná vychytávka. Apple Watch budú odteraz schopné zaznamenať autonehadu. Novinka bude fungovať na rovnakom princípe ako spomínana detekcia pádu, no s presnejšou odozvou. Ak vaše hodinky zaznamenajú, že ste zrejme zažili autonehodu, automaticky spustia SOS volanie po 10 sekundách. To všetko bude možné vďaka dvojici nových pohybových senzorov, akcelerometru a gyroskopu.

Zdroj: Apple

Nový režim nízkej spotreby energie

Významné vylepšenia dorazili aj na účet výdrže batérie, pričom Apple sľubuje rovnakú celodennú 18-hodinovú výdrž ako pri predchádzajúcich modeloch. Aby sa predĺžila výdrž batérie, Series 4 a novšie modely bude možné prepnúť do nového režimu nízkej spotreby, ktorý obmedzí funkcie, ako Always-On Display a detekciu tréningu. So zapnutým režimom nízkej spotreby môžu používatelia predĺžiť výdrž batérie Apple Watch až o 36 hodín.

Zdroj: Apple

Nové farby a remienky

Apple Watch Series 8 stavilo na pridanie novej farebnej variácie, no niekoľko farieb z ponuky zmizlo. Konečné dostupné farby vo verziách Aluminium a Stainless tak vyzerajú nasledovne:

  • Aluminium: Midnight, Starlight, Silver a (Product)RED
  • Stainless: Silver, Gold a Graphite
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here