Spoločnosť Apple prišla do sveta inteligentných hodiniek ešte minulý rok, kedy predstavila Apple Watch, po boku iPhonu 6. Čo ale čert nechcel, produkt nebol tak trochu hotový a jeho predaj začal až koncom prvého štvrťroka 2015. Apple doposiaľ predal len 4 000 000 kusov svojich luxusných inteligentných hodiniek. Do konca roka by ale chcel predať ďalších 6 000 000. Vraj plánuje rozšíriť výrobu!

Apple Watch a plány!

Server digitimes.com nás dnes informoval o tom, že spoločnosť Apple začne výrobu svojich inteligentných postupne rozširovať, aby začala predávať viac kusov. Je to celkom logické, nakoľko hodinky začali svoj predaj pred vyše pol rokom a za tú celú dobu sa nepodarilo Applu a žiadnemu resellerovi v našich končinách dostať zariadenie do predaja. Apple Watch teda jednoznačne nemôžeme považovať za predajný prepadák. Hoci 4 000 000 znejú pri predajoch iPhonu doslova smiešne, treba si uvedomiť, že kupovať najnovší iPhone a kupovať inteligentné hodinky je celkom iná záležitosť. Navyše, oproti konkurencií je Apple ďaleko popredu!

Apple podľa informácií od vyššie spomenutého zdroja plánuje do konca roka predať 10 000 000 hodiniek Apple Watch. Vzhľadom na to, že sa blížia Vianoce, tak ani nie je o čom uvažovať. Je úplne jasné, že tento sviatok využije vo svoj prospech. Už v dnešných dňoch vraj rokuje s rôznymi spoločnosťami o tom, kto by mohol pomáhať pri výrobe hodiniek. V hľadáčiku má aj napríklad Foxconn, ktorý vyrába iPhone.V súčasnosti sa o výrobu stará Qanta Computers ale ako sa zdá, príliš to v spoločnosti nezvládajú. Pokiaľ by chcelo Apple predať 10 000 000 hodiniek Apple Watch, mohlo by to znamenať, že by sa hodinky dostanú aj k nám či do Česka ešte v tomto roku, uvidíme!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here