Výber tých správnych inteligentných hodiniek nie je jednoduchý. Ak chcete skutočne precízne produkty s presnými senzormi, musíte vyberať vo vyšších cenových reláciách. A presne sem spadajú aj hodinky Garmin Epix (Gen 2) Sapphire, ktorých najnižšiu cenu na Slovensku môžete skontrolovať tu.

Hodinky Garmin Epix (Gen 2) Sapphire sú ako stvorené pre mužov aj ženy a ich dizajn vyzerá naživo skutočne pôsobivo. Garmin zvolil ako materiál obalu titán, ktorý im dodáva veľmi hodnotný nádych.

Konkurent pre Apple Watch Ultra, ktorých cena na Slovensku klesla sa tiež teší zo špičkového Always-on AMOLED displeja, ktorý má krásne zobrazenie. Ak si potrpíte na pekné ciferníky a farby, s týmito hodinkami neurobíte krok vedľa.

Určite vás v tomto bode zaujíma, koľko vlastne Garmin Epix (Gen 2) Sapphire stoja. Pokiaľ si ich stihnete kúpiť na Alze vo výhodnej zľave, ušetríte pekný balík peňazí. Aby sme boli presnejší, zariadenie získate už za 699 €, čo je skutočne výhodná ponuka. Netreba totiž zabúdať, že zariadenie sa na Slovensku predáva aj vo viacerých iných e-shopoch a jeho bežná cena sa pohybuje na úrovni 899 €. Ušetriť teda môžete skoro 200 eur. Aktuálne najnižšie ceny pre Garmin Epix (Gen 2) Sapphire nájdete tu

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire sú nabité špičkovými technológiami 

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire v zľave
Zdroj: Garmin

Inteligentné hodinky Garmin Epix (Gen 2) Sapphire patria v súčasnosti medzi to najlepšie, čo si od tohto výrobcu môžete kúpiť. Medzi technológie, ktoré majú vo svojom vnútri patrí GPS, NFC (pre platby prostredníctvom Garmin Pay), meranie tepu, meranie spánku, oxymeter, krokomer či dokonca aj barometer.

Veľkou výhodou je skvelá kompatibilita Garmin Epix (Gen 2) Sapphire s iOS či Android zariadeniami, hoci je pravda, že tak dobre, ako Apple Watch Ultra si s vašim iPhonom určite rozumieť nebudú. Funkcia hľadania mobilu je ale aj tak k dispozícii a oficiálnu aplikáciu Garmin stiahnete zadarmo v App Store. Tohto sa teda nebojte.

Hodinky Garmin Epix (Gen 2) Sapphire majú tiež vlastný obchod s aplikáciami a množstvo ciferníkov, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojho gusta. Vďaka vyššie spomenutému GPS môžete využívať aj navigáciu a s tou vám pomôžu integrované mapy.

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire v zľave
Zdroj: YouTube / DesFit (snímka obrazovky)

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire sú skrátka vhodné či už na beh, cyklistiku, jogu, golf alebo aj plávanie. Ako jedny z mála ponúkajú zvýšenú vodotesnosť 100 m (10 ATM), takže sa s nimi môžete potápať do hĺbky niekoľkých metrov.

Prečítajte si tiež  Apple Event: Ako môžem sledovať predstavenie iPhone 14 a ďalších produktov na akejkoľvek platforme?

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire majú takú výdrž batérie, akú by ste na Apple Watch Ultra nikdy nedosiahli

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire v zľave
Zdroj: Garmin

No a to najlepšie na záver. Garmin Epix (Gen 2) Sapphire majú ako už býva pri tejto značke zvykom aj špičkovú výdrž batérie na jedno nabitie. Výrobca uvádza, že používatelia sa môžu dostať pri bežnom používaní až na 384 hodín, čo je ekvivalent 16 dní. Pre fanúšika spoločnosti Apple ide doslova o nepredstaviteľný údaj.

Hoci Apple Watch Ultra štartujú na cene 895 €, dodnes sa za tieto peniaze nenaučili vydržať dlhšie ako 36 hodín na jedno nabitie. To je len tak pre porovnanie presne 1,5 dňa!

Áno, zariadenie podporuje aj špeciálny režim, v rámci ktorého dokáže vydržať aj 60 hodín (cca 2,5 dňa). Problém je však v tom, že pri jeho aktivácii sa používateľ pripravuje o viaceré užitočné funkcie. Garmin Epix (Gen 2) Sapphire sú teda v tomto smere úplne inde a určite sa za cenu 699 € oplatia.

Drobnou čerešničkou na torte je potom to, že výrobca vo svojich hodinkách použil aj technológiu detekcie pádu, ktorou sa už dlhé roky chváli práve spoločnosť Apple. Ak teda máte záujem o Garmin Epix (Gen 2) Sapphire, poponáhľajte sa. Alza má na sklade posledné kusy a ani samotná akcia nebude trvať naveky!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -