Apple a Samusng sú dve spoločnosti, medzi ktorými hašterenie asi nikdy neprestane. Najmä nie medzi používateľskou základňou, ktorá veľmi rada kritizuje iPhone pre väčšiu cenovku kvôli tomu, že ich Samsung je vraj lepší. Druhá strana zase tvrdí, že iPhone rýchlejší, spoľahlivejší a hlavne bezpečnejší. Ako sa ukazuje, v prioritách vyhráva Apple, minimálna v poslednom štvrťroku 2016. Predalo sa viac iPhonov, ako predal Samsung svojich smartfónov dokopy!

Samsung

Spoločnosť v súčasnosti ponúka obrovský sortiment všetkých možných modelov od lacných dotykoviek, ktoré majú sotva podporu Wi-Fi až po High-End modely, typu Galaxy S7 Edge, ktoré majú napríklad zaoblený OLED displej či rýchle nabíjanie. Firma teda má čo predávať a predaje sú ozaj vysoké. V podstate za celý rok predala o 1/3 viac smartfónov ako Apple, aj keď v tom je trošku rozdiel, hneď ti vysvetlíme aký.

- Reklama -

Apple

Apple je na trhu so smartfónmi v podstate ako doma a najviac sa mu darí práve v tomto segmente, aj keď technologicky možno nie je úplne najpokrokovejší, no určite je popredu čo sa týka stability systému a vo vecí dokonalej optimalizácie. Tak či onak, ponúka len malé množstvo smartfónov. V ponuke je v súčasnosti 5 modelov. iPhone 6S/6S Plus, iPhone SE a iPhone 7/7 Plus.

V podstate ide o najvyššiu triedu a 90% predajov zabezpečujú práve posledné dva menované modely. Apple teda dokáže predať 215 miliónov kusov zariadení, na ktorých má maržu minimálne 60-65% pričom Samsung zhruba 309 miliónov zariadení, na ktorých má podstatne menšiu maržu. Konkurencia predáva viac, ale len ak sa na to pozrieme v celku.

Apple prekonalo Samsung

Áno, podarilo sa. Nehovoríme tu síce o celom roku, ale práve o konci roku, kedy má Apple vždy väčšie predaje. Jednak posledné tri mesiace predstavuje a dáva do obehu nové iPhony, no a potom prichádzajú Vianoce, počas ktorých ľudia radi míňajú svoje ťažko zarobené peniaze práve na zariadenia ako sú iPhony.

Apple dokázalo v tomto vianočnom období predať 78,4 milióna kusov iPhonov, čím spravilo samé pre seba taký „malý rekord“. Tak či onak, s týmto číslom asi prekvapil aj vedúcich zo Samsungu, tí predali o 800 000 smartfónov menej.

Nehovoríme však o konkrétnom modeli, ale o všetkých modeloch dokopy. Applu sa teda neskutočne darilo a podarilo sa mu niečo, čo sa len tak nevidí. Tento neskutočný výsledok je tu aj vďaka Samsungu Galaxy Note 7, ktorý zažil neúspech a Juhokórejský gigant ho bol nútený stiahnuť z predaja. Apple získalo aj veľa majiteľov tohto smartfónu.

Applu sa teda darí aj keď sa zdalo, že je v najhoršom. Pravda je ale taká, že práve si užíva chvíle najlepšieho predajcu smartfónov planéty a vraj pripravuje na september taký, z ktorého tu budeme všetci odpadávať. Presne preto je dôležité oslavovať, no nezabúdať, že súper nikdy nespí a má ostré zbrane namierené priamo proti najpredávanejšiemu smartfónu na svete!

Samsung - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.