Apple pracuje na množstve veľmi významných produktov počas celého roka. V ponuke je aj Apple TV, ktorá však neponúka obrovský LCD panel ale ide len o „krabičku“, pomocou ktorej môžte používať obsah z iTunes. Podľa analytika Geného Munstera príde prvý televízor od Jablkovej spoločnosti až o dva roky. Prečítajte si prečo! 

Predstavenie

Gene Munster je analytik, ktorý sa  Jablkovou televíziou zaoberá veľmi často a pravidelne nám prináša rôzne zaujímavé informácie ohľadom tohto zariadenia, ktoré by mohlo z časti zahltiť trh. Problém je však to, že Geného predpovede nevychádzajú celkom podľa jeho plánov a kým malo Apple predstaviť svoju „inteligentnú televíziu“ ešte v roku 2012, stále sa tak nestalo. Nové predpovede hovoria o roku 2016, ktorý je však omnoho reálnejší a dokonca aj pomerne pravdepodobný, ako roky predtým! Prečo?

Časový odstup

Pokiaľ sledujete dianie spoločnosti Apple určite vám neunikol fakt, že na svoje kľúčové produkty si necháva vždy nejaký ten časový úsek minimálne kvôli adaptácií na trhu. V krátkom príklade Samsung vyrába takmer všetko, a tak máme jednoducho neporiadok v jeho ponuke. Apple na to ide opačným smerom a ponúka z každého produktu jednu poprípade dve verzie, čo znamená, že sa v ponukách Apple vyznáme veľmi rýchlo. Je to tak predovšetkým preto, lebo stále inovuje, no len zariadenia, ktoré sa už stihli adaptovať a udomácniť na trhu. Navyše pokiaľ sa pozrieme na časový rozpis predstavovania kľúčových produktov (iPhone 2007,iPad 2010, Apple Watch 2014) zistíme, že si dáva odstup aj kvôli tomu aby sa o nich jednoducho viac hovorilo. Práve preto je predstavenie Jablkovej televízie, ktorá by mala tvoriť približne 10% predaných smartTV, pravdepodobne naplánované na rok 2016. Dávalo by však zmysel aj predstavenie v roku 2017, no to by už však mohlo byť trošku neskoro!

Prečítajte si tiež  Nový HomePod bude. Apple ho môže predstaviť ešte v tomto roku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.