Apple pracuje na množstve veľmi významných produktov počas celého roka. V ponuke je aj Apple TV, ktorá však neponúka obrovský LCD panel ale ide len o „krabičku“, pomocou ktorej môžte používať obsah z iTunes. Podľa analytika Geného Munstera príde prvý televízor od Jablkovej spoločnosti až o dva roky. Prečítajte si prečo! 

Predstavenie

Gene Munster je analytik, ktorý sa  Jablkovou televíziou zaoberá veľmi často a pravidelne nám prináša rôzne zaujímavé informácie ohľadom tohto zariadenia, ktoré by mohlo z časti zahltiť trh. Problém je však to, že Geného predpovede nevychádzajú celkom podľa jeho plánov a kým malo Apple predstaviť svoju „inteligentnú televíziu“ ešte v roku 2012, stále sa tak nestalo. Nové predpovede hovoria o roku 2016, ktorý je však omnoho reálnejší a dokonca aj pomerne pravdepodobný, ako roky predtým! Prečo?

- Reklama -

Časový odstup

Pokiaľ sledujete dianie spoločnosti Apple určite vám neunikol fakt, že na svoje kľúčové produkty si necháva vždy nejaký ten časový úsek minimálne kvôli adaptácií na trhu. V krátkom príklade Samsung vyrába takmer všetko, a tak máme jednoducho neporiadok v jeho ponuke. Apple na to ide opačným smerom a ponúka z každého produktu jednu poprípade dve verzie, čo znamená, že sa v ponukách Apple vyznáme veľmi rýchlo. Je to tak predovšetkým preto, lebo stále inovuje, no len zariadenia, ktoré sa už stihli adaptovať a udomácniť na trhu. Navyše pokiaľ sa pozrieme na časový rozpis predstavovania kľúčových produktov (iPhone 2007,iPad 2010, Apple Watch 2014) zistíme, že si dáva odstup aj kvôli tomu aby sa o nich jednoducho viac hovorilo. Práve preto je predstavenie Jablkovej televízie, ktorá by mala tvoriť približne 10% predaných smartTV, pravdepodobne naplánované na rok 2016. Dávalo by však zmysel aj predstavenie v roku 2017, no to by už však mohlo byť trošku neskoro!

Apple TV - svetapple.sk
Apple TV – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.