Už veľmi dlho sa hovorí o tom, že spoločnosť Apple, po akvizícii spoločnosti Beats ešte počas minulého roka, predstaví vlastnú streamovaciu službu, ktorá nahradí Beats Music a bude naplno bojovať proti konkurencii akou je napríklad aj veľmi známy Spotify. Spoločnosť podľa Wall Street Journal predstaví túto službu už počas pondelkovej keynote, popri iOS 9 a OS X 11. Máme sa teda na čo tešiť!

Nová služba!

Spoločnosť Apple sa zrejme rozhodla, že vzhľadom na predaje iPodov treba z hudobného priemyslu začať ťažiť iným spôsobom a tak už v pondelok predstaví svoju vlastnú streamovaciu službu, ktorá sa čoskoro dostane aj do našich iPhonov. Podľa informácií, ktoré poskytlo WSJ, ponúkne služba iba platený obsah, ktorý bude stáť mesačný poplatok 10 $, čo je síce o čosi viac, ako používatelia platia za Spotify, avšak stále nie toľko aby ju kvôli cene niekto odmietal.

- Reklama -

660x294xbeatsmusic-1

To, že spoločnosť ponúkne platenú streamovaciu službu však neznamená, že neponúkne prehrávanie hudby zadarmo. Verejne dostupný obsah má byť cez iTUnes Radio, kde po novom pribudnú aj nové stanice, ktoré budú mixovať noví hostia z oblasti DJ. Otázkou však zostáva, nezačne Apple tak trochu kanibalizovať vlastný iTunes Music Store? Odpoveď znie, áno! Streamovacia služba sa mu totiž omnoho viaj vyplatí! Je to pomerne jednoduché, pre používateľa je totiž najjednoduchšie používanie služby priamo od spoločnosti Apple a Apple na tomto môže aj pekne zarobiť, vzhľadom na mesačný poplatok 10 $.

Zamysli sa sám. Na to, aby si minul podobné peniaze v iTunes Music Store by si si musel približne každý mesiac zakúpiť hudobný album, čo sa určite nestáva. Priemerný používateľ ich stiahne možno 4-5 za rok, no aj to sme možno prehnali. Týmto by minul asi 40-50 $ čisto na hudbu. Po novom minie minimálne 100-120 $ ak si bude hudbu predplácať celý rok, čo sa zdá byť až dvojnásobný nárast! A navyše, pre samotného používateľa, ktorý kupuje hudbu, je výhodnejšie minúť 10 $ za všetko ako za jeden virtuálny album.

iPhone 6 Beats Music - svetapple.sk
iPhone 6 Beats Music – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.