Len ráno sme písali o tom, že AirPods Pro by mohli prísť s vysokou cenou. Netušili sme však s akou vysokou. Práve v tejto chvíli Apple predstavil AirPods Pro. No a hoci to bolo trochu nečakané, sú tu s cenou, ktorá nás prekvapila. Nie však v dobrom…

Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko.

Pre túto chvíľu sme očakávali skôr konferenciu. Jablková spoločnosť predstavila asi najlepšie slúchadlá, aké budete môcť momentálne dostať na trhu. Minimálne tak sa prezentujú. Ponúkajú úplne iný dizajn a tvar. Všetko však v „jazyku“, ktorý používalo aj pri súčasnej generácii AirPods. Hlavný rozdiel je v tom, že nie sú celé plastové. Na svojom konci majú pre lepšiu izoláciu od okolitého sveta silikónové špunty do uší. Aj vďaka tomu bude spoľahlivo fungovať technológia na aktívne potláčanie okolitého hluku. Apple uvádza, že produkt má konkrétne 2 mikrofóny. Jeden smerom von a druhý zase do ucha. Vďaka tomu vedia AirPods Pro minimalizovať šum na pozadí.

- Reklama -
Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. - svetapple.sk
Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. – svetapple.sk

Jablková spoločnosť novinku prezentuje tak, že ju vyvinula na bežné, pohodlné používanie ale aj na to aby ste s ňou mohli cvičiť a robiť rôzne fitness aktivity. Na to aby vám dokonalo sadli do uší bude v balení na výber z troch veľkostí silikónových špuntov pre každé slúchadlo. Firma myslela aj na problém s tlakom, ktorý niekedy slúchadlá tohto typu mávajú. Presne preto do nových AirPods Pro nainštalovala aj špeciálny ventilačný systém. Ten bude vyrovnávať tlak a tak bude používanie maximálne pohodlné.

Pokiaľ sa pýtate aká je cena, v USA produkt štartuje na sume 249$. V dolároch je to rovnaká suma ako tá, ktorú sme spomínali v rannom článku. Problém je ale v tom, že prepočet býva trochu iný. V nemeckom Apple Online Store začína produkt na sume 279€. V tom českom zase na sume 7 290kč (v prepočte 284€).

Voda ani pot im neublíži. Prichádzajú ale iba v jednej variante.

Pri cvičení sa často krát stretávame s potom a počas daždivej prechádzky zase s vodou. Presne preto sme očakávali, že AirPods Pro s tým už nebudú mať problém. Konkrétne sa špekulovalo, že by sa s nimi malo dať aj plávať. To či sa toto želanie aj naplní nevieme. Čo ale vieme je to, že slúchadlá odolajú tekutinám, vode a tiež potu. Konkrétnu normu ale nepoznáme. Uvidíme, či ju Apple dodatočné prezradí alebo nie.

Ďalší dôležitý fakt je ten, že tak ako sme už uvádzali, slúchadlá nakoniec prišli len v jednej, bielej farbe. 8 prevedení sa teda nekoná a netreba sa tomu čudovať. Biela je poznávacím znakom jablkových slúchadiel. Apple chce aby to tak ostalo aj naďalej. Okrem iného treba poznamenať, že každé jedno slúchadlo je aj veľmi ľahé. Váži len 5,4g vďaka čomu ani nebudete vedieť, že ich používate.

Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. - svetapple.sk
Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. – svetapple.sk

Okolitý svet budete možné vnímať aj naďalej, kvalita zvuku sa ale zvýši

Hoci majú nové AirPods Pro systém, ktorý aktívne potláča okolité zvuky, má tak isto aj technológiou priepustnosti. Tá umožní na miesto potláčania zvuku prjimať podnety z okolia. Tak isto ponúka tento produkt napríklad aj nový systém adaptívnej ekvalizácie a tiež zosilňovač s vysokým dynamickým rozsahom. Okrem iného v nich nájdeme napríklad aj akcelerometer či tlakový snímač.

Výdrž batérie a dostupnosť

Apple sa chváli aj výdržou batérie. Samotné púzdro ponúka energiu na to aby ste mohli počúvať hudbu celých 24 hodín v prípade plného nabitia. Samotné slúchadlá potom vydržia približne 4,5 hodiny na jedno nabitie. Ak sa vám to nezdá dostatočné, treba pripomenúť, že len za 5 minút ich nabijete na ďalšiu hodinu používania. To je fantastickú údaj.

Zariadenie je predstavené len dnes, no už o 2 dni bude dostupné v celosvetovom predaji. Konkrétne by sa k nám mali dostať už 30. októbra. V balení nájdeme bezdrôtové nabíjacie púzdro, silikónové špunty (3 veľkostí), návody či napríklad USB-C kábel s koncovkou Lightning. Čo na ne hovoríte vy? Idete do toho alebo sa vám zdá cena + protihodnota vysoká. Dajte nám vedieť v komentároch…

https://youtu.be/IC9urbiVp4M
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.