Aj keď sa okolo toho nekonalo žiadne veľké mediálne „haló,“ Apple dnes predstavilo úplne nový iPod Touch 6. generácie, ktorý je od svojej predošlej verzie vizuáalne odlišný len v dvoch veciach. Prvou je absencia putka na zadnej strane, ktorou sa predošlá generácia vo veľkom pýšila, no a druhou tri nové farebné varianty. Ide o tmavomodrú, rúžovú a samozrejme zlatu, vďaka čomu dostáva nový iPod Touch akýsi nádych luxusu, ktorý si určite zaslúži!

iPod Touch 6. generácie

Aj keď to tak už naozaj nevyzeralo, spoločnosť Apple predsalen predstavila úplne nový iPod Touch, ktorý tie najväčšie zmeny ukrýva skôr vo vnútri ako navonok. iPod Touch je pravdepodobne najvýkonnejším iOS zariadením v histórii. Že sa ti to nezdá? Ani sa ti nečudujem ale podľa všetkého je to tak. Pod hliníkovým šasi sa totiž nachádza procesor Apple A8, ktorý nájdeme aj v iPhone 6 a rovnako sa tu nachádza aj 1GB pamäte RAM, čo je oproti Apple A5 (ešte s 32 bitovou architektúrou) a 512mb RAM z predošlej generácie skutočne veľký rozdiel vo výkone.

Určite si však postrehol, že HW tohto zariadenia je rovnaký ako na iPhone 6 a od iPhonu 6 má výkonnejší HW jedine iPad Air 2. Tu však netreba zabúdať na fakt, že iPod Touch 6. generácie ponúka len 4″ retina displej, čo je oproti 9,7″ na iPade skutočný rozdiel. Keďže iPhone 6 ponúka displej s uhlopriečkou 4,7″ je jasné, že menší iPod s rovnakým výkonom bude o čosi rýchlejší. Zmeny sa však nediali len tu. Veľkým updatom prešiel aj fotoaparát na zadnej strane, ktorý dostal 8mpx (rovnaký čip ako na iPade Air 2). Jediná vec, čo nám tu do dokonalosti chýba je už asi len Touch ID ale pri jeho zakomponovaní mohol vzniknúť problém s hrúbkou zariadenia, takže jeho absenciu dokážeme Apple odpustiť.

iPod - svetapple.sk
iPod – svetapple.sk

Dostupný bude v 4 kapacitných verziách a to 16GB, 32GB, 64GB, 128GB. Apple teda skutočne zapracoval na iPode, ktorý možno bude predajný trhák. Ako to vieme? Dostávame sa totiž k tomu najlepšiemu na samom závere tohto článku a to je cena. Nový iPod Touch si totiž môžeš kúpiť už za 249€ v základnej 16GB variante. Pokiaľ budeš chcieť 32GB, Apple ťa nebude zdierať a iPod bude stať príjemných 279€. 64GB potom stojí 329€ a najdrahší 128GB variant 429€. Musíme uznať, cena je naozaj dobra za to čo ti nový iPod ponúka, čo povieš, zobral by si ho?

Prečítajte si tiež  iOS 9 by Ralph Theodory
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.