Apple sa tento rok rozhodlo vylepšiť aj stále populárnejšie hodinky Apple Watch. Tie boli vo svojej prvotnej verzií predstavené ešte v roku 2014 a dodnes sme sa nevedeli dočkať stáleho mobilného pripojenia nezávislého na našom iPhone. Tento rok sme to všetko dostali. Apple Watch Series 3 prichádzajú s podporu LTE, teda mobilnej siete.  

Nové Apple Watch a starý dizajn

Áno, je to tak, Apple tento rok predstavilo síce opäť nový model hodiniek Apple Watch, avšak dizajn ostal pekne taký, ako sme to aj očakávali. Nepozmenený. V zásade ich budeš mať na ulici veľký problém odlíšiť od predošlých generácií alebo skôr verzií.

- Reklama -

Je to aj celkom logické. Applu sa za posledné dva roky dizajn hodiniek osvedčil a bolo by pomerne hlúpe meniť ho. Apple Watch sú príliš drahý produkt na to, aby každý rok vychádzala nová verzia s tým, že vyzerá úplne ináč. Takto tak rýchlo nezostarnú ani Apple Watch, ktoré sme po prvý krát mohli kúpiť ešte v roku 2015.

Pribudli však celkom nové remienky, ktoré si môžeš pozrieť všetky priamo na oficiálnych stránkach Applu. Je krásne vidieť, že práve Apple Watch sú produkty, ktoré sú pre módny priemysel ako stvorené. Navyše je všetko ekologické a dá sa to recyklovať. Apple Watch Series 3 rozoznáš pomocou červenej farby na korunke. Novinkou je tiež celkom nová, sivá keramická varianta, ktorá je kontrastnou možnosťou pre tých, ktorým sa biela verzia zas až tak veľmi nepáči.

Baterka

Toto sme popravde očakávali a aj sme o tom všetkých informovali. Baterka v hodinkách Apple Watch Series 3 prešla zmenou. Najväčšiu kritiku si v prípade týchto hodiniek vždy odniesla práve baterka. Najmä pri používaní GPS v prípade modelu Series 2 sa minula strašne rýchlo a používateľom to veľmi nevyhovovalo. Tento nedostatok už ale nebudeme volať nedostatok, nakoľko ho Apple vyriešilo. Nové hodinky vydržia 19 hodín s použitím LTE!

Barometrický výškomer

Apple Watch po prvý krát prichádzajú aj s barometrickým výškomerom, ktorý umožní merať nadmorskú výšku. Vďaka tomu potešia majiteľov, ktorí majú radi či už letné športy alebo tie zimné. Zobrať si teda tieto hodinky na lyžovačku už možno nebude taký nezmysel a rovnako tak si nájdu fanúšikov aj medzi horolezcami či turistami.

Procesor

Apple W2 je nový čip, ktorý sa nachádza priamo v hodinkách. Jeho najväčšou výhodou je až 50% úspora energie ako predošlý čip, ktorý sme našli napríklad v Apple Watch Series 2. Rovnako tak tu nájdeme lepšie čipy pre WiFi a Bluetooth. Hodinky sú vďaka novému čipu omnoho výkonnejšie. Na prezentácií zaznela hodnota 70%. Realita je ale taká, že práve výkon nie je asi pri tomto produkte veľmi podstatný. Tak či onak je to záruka toho, že budú fungovať rýchlo a dúfajme, že aj bez problémov.

LTE

Je to tu. Apple Watch prichádzajú s totálnou nezávislosťou na iPhone. Pokiaľ si budeš chcieť zabehať, nie je to vôbec žiaden problém. Správy ti budú prichádzať priamo na hodinky cez číslo, ktoré máš aj na svojom telefóne. Používať na nich budeš ale môcť aj napríklad navigáciu. Výhodou bude potom napríklad pripojenie AirPods cez Bluetooth vďaka čomu budeš počúvať hudbu priamo z hodiniek.

Ako anténa celého produktu bude slúžiť priamo displej. Anténa bola pravdepodobne najväčším problémom a Apple ho využilo bravúrne. Na Keynote nám bolo jednoducho ukázané aj to, ako sa dá cez hodinky telefónovať. Dokážu v podstate naplno nahradiť náš iPhone, minimálne teda v situácii, pokiaľ ho nemáme po ruke.

Apple má aj perfektne zvládnutý mikrofón. Na demonštračnom videu bolo vidieť ako dáma vesluje na mori a pri tom hovorí priamo do hodiniek. Hoci je pri tejto činnosti pravdepodobne veľký šum od mora, hlas bol úplne zrozumiteľný. Telefonovanie bude teda hračka aj v hlučnejších priestoroch!

Čo sa týka karty, do hodiniek nebudeme nič strkať tak, ako do iPhonu. Bude sa tu totižto nachádzať elektronická SIM karta, vďaka čomu si hodinky zachovajú presne také rozmery ako doposiaľ.

Cena

A čo jedna z najpodstatnejších vecí? Cena! Poďme teda na to. Najlacnejšie hodinky si budeš môcť zakúpiť už za $249. Pôjde však o Apple Watch Series 1, teda pomerne dosť starý model. Ak ti postačí verzia bez LTE pripojenia, budeš si musieť pripraviť $329, no a ak budeš chcieť byť stále online a k dispozícií, hodinky budú stáť $399. Nie je to málo, ale popravde, mohlo to byť aj oveľa horšie!

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.