Tento ultimátny výpis tipov a trikov pre Apple Watch ti zodpovie mnoho otázok, pomôže rýchlo riešiť problémy a upozorní na zaujímavé funkcie. Do značnej miery nahradí uživateľskú príručku v slovenčine (ktorú Apple zatiaľ nevydal), v štýle všetko na jednom mieste. Zároveň ide o ideálny návod pre všetkých nových majiteľov Apple Watch, ktorí sa tu dozvedia behom pár minút všetko dôležité, vrátane  schovaných vychytávok.

Základy

Zapnutie, vypnutie a reštart Apple Watch

Apple Watch zapneš aj vypneš dlhším podržaním druhého tlačidla. Pri vypínaní sa objaví známy posuvník, tak ako na iPhone. Reštart sa vykonáva vypnutím a zapnutím.

Zobrazenie naposledy použitých aplikácii

Medzi zobrazením hodín a naposledy použitou aplikáciou sa prepína jednoducho dvojitým kliknutím na digitálnu korunku.

Prepnutie hodiniek do módu Power Reserve – režimu, ktorý obmedzuje funkcie a šetrí batériu

Stlač a podrž druhé tlačidlo. Zobrazí sa ponuka, kde môžeš Apple Watch vypnúť, prepnúť do úsporného režimu, alebo uzamknúť. V režime Power Reserve ukazujú Apple Watch iba čas, nekomunikujú s iPhonom a nezobrazujú upozornenia. Apple Watch do režimu Power Reserve prejdú automaticky, ak nabitie batérie klesne pod 10 %. V tomto móde vydrží Apple Watch na jediné nabitie až 3 dni.

Nastavenie Apple Watch pre ľavákov

Apple Watch možno nosiť otočené na pravej ruke, čo bude viac vyhovovať ľavákom. Voľby zmien orientácie nájdete v iPhone aplikácii Apple Watch -> My Watch -> General -> Watch Orientation.

Ako „natvrdo “ vypnúť aplikáciu

Ak prestane aplikácia pracovať, nie je nutné Apple Watch reštartovať. Podržte dlho druhé tlačidlo, kým sa zobrazia voľby napájania, a potom ho znova dlhšie podržte.

Ako na „Hard Reset “ Apple Watch

Ak zamrznú celé Apple Watch, nezostáva nič iné, než reštartovať ich natvrdo súčasným podržaním digitálnej korunky a druhého tlačidla po dobu 10 sekúnd. Objaví sa biele logo Applu. Opätovný štart bude trvať niekoľko desiatok sekúnd.

Vzhľad a zobrazenie

Ako si prispôsobiť vzhľad ciferníku Apple Watch

Stlač a podrž zobrazenie ciferníku a klikni na Customize. Po potiahnutí doprava sa zobrazia oblasti, ktoré je možné prispôsobiť. Sú označené obdĺžnikmi. Klikni na požadovanú oblasť a digitálnou korunkou môžeš prechádzať možnosti. Ak máš rád minimalistický vzhľad, väčšina ukazovateľov sa dá úplne vypnúť.

Organizácia aplikácií – Preskupenie ikon aplikácií a zmazanie aplikácií

Ikony aplikácií na Apple Watch sa dajú najľahšie preskupiť v iPhone aplikácii My Watch -> Layout. Ikonu stačí podržať a presunúť. Ikony možno preskupovať rovnako ako na iPhone. Rovnako ako na iPhone funguje aj mazanie aplikácií – podržať a krížikom zmazať.

Prečítajte si tiež  Čo čítal Steve Jobs?

Ako nastaviť hrubé písmo, veľkosť textu a jas displeja

Ak je pre vás písmo na Apple Watch horšie čitateľné, môžete zvoliť hrubšie fonty. V iPhone aplikácií MyWatch -> General -> Accessibility -> zapnúť Bold Text. Hodinky budú musieť byť reštartované. Na rovnakom mieste nájdete voľby pre veľkosť textu a jas displeja. Nezabudnite, že vyšší jas rovná sa vyšší odber energie. Voľte rozumný kompromis.

Ako zmeniť zobrazenie pohľadov

Pohľady v Apple Watch umožňujú zobraziť Aktivity, Mapu, Počasie, Kalendár, stav batérie a tak ďalej. Nastavenie zobrazovania týchto pohľadov a ich poradie nájdete v iPhone aplikácií My Watch -> Glances .

Hudba

Ako nahrať hudbu do Apple Watch

Najprv treba vytvoriť nový Zoznam (Playlist) v aplikácii Hudba v iPhone. Následne v aplikácii Apple Watch vyberiete  Hudba tvoj Zoznam pre synchronizáciu s Apple Watch.

Hudbu v Apple Watch uvidíte až po spárovaní hodiniek s bezdrôtovými bluetooth slúchadlami. Príslušenstvo (slúchadlá alebo externé reproduktory) spárujete v nastavení hodiniek. Zoznam synchronizovanej hudby zobrazíte kliknutím na Zoznam (Playlist) v aplikácii Hudba.

Ako vybrať kde sa bude hudba prehrávať ?

Keď sa na Apple Watch spustí prehrávanie, štandardne sa začne prehrávať hudba na spárovanom iPhone. Zdroj zvuku môžete po predchádzajúcom spárovan,í napríklad slúchadiel, zmeniť pri prehrávaní skladby. Silno stlačte a vyberte „Apple Watch“ pre prehrávanie hudby na pripojenom príslušenstve.

Šport a aktivity

Ako kalibrovať Apple Watch pre meranie aktivity

Ak sa vám zdá, že Apple Watch nemeria presne vašu aktivitu, existuje jednoduchý spôsob, ako hodinky kalibrovať. Apple Watch hodinky sa sami učia podľa toho ako sa hýbete. Preto pre kalibráciu postačí, keď si zvolíte tréning chôdze napríklad na 20 minút a túto dobu pôjdete konštantnou rýchlosťou na rovnom povrchu. Je nutné si so sebou vziať iPhone kvôli GPS signálu. Kvôli správnemu meraniu GPS pozície zvoľte otvorené prostredie. Napríklad les nie je vhodné prostredie.

Ako spárovať externý senzor pre meranie tepovej frekvencie

Ak vám pri tréningu nevyhovujú vstavané senzory pre meranie tepovej frekvencie, alebo ak máte na zápästí tetovanie a senzor cez vrstvu farby nepracuje spoľahlivo, môžete pre tieto účely s Apple Watch spárovať  externé zariadenie. V nastaveniach Apple Watch -> General -> Bluetooth ->  Health Devices stačí vybrať názov zapnutého zariadenia v sekcii.

Ako začať tréning?

Spustite aplikáciu Workout (Zelená ikona s človiečikom) -> vyberte kategóriu pohybu -> vyberte cieľ tréningu (Na výber máte kalórie, čas, vzdialenosť, alebo OPEN – bez cieľa) a potvrďte tlačidlom START.

Prečítajte si tiež  Apple má ďalší problém: Slot čítačky SD kariet v niektorých prípadoch nefunguje podľa predstav používateľov

Následne sa zobrazí odpočítavanie a tréning začína. Počas výkonu môžete vidieť na hodinkách sledované hodnoty, vrátane tepovej frekvencie.

Tréning môžete kedykoľvek ukončiť silným stlačením displeja. Následne sa vám zobrazí súhrn, ktorý je možné uložiť, alebo zrušiť. Uložené dáta sa dajú prezerať v aplikácii Aktivity vo vašom  iPhone.

Ostatné

Ako zmazať Apple Watch a obnoviť dáta zo zálohy?

Rovnako ako u iPhonu a iPadu, časom dôjde k neporiadku iOS systému aj v Apple Watch. Tiež sa vám môže stať, že zabudnete heslo, alebo zadáte heslo zle viackrát ako je povolené. V oboch prípadoch pomôže zmazanie Apple Watch a nasledovné obnovenie zo zálohy. Kde je záloha Apple Watch? V iPhone sa vykonáva automaticky!

Obnovenie zo zálohy sa vykoná jednoducho cez iPhone Aplikáciu MyWatch, kde zvolíte obnovu a vyberiete, ktorú zálohu chcete obnoviť.

Ako nastaviť oznámenia aplikácií na Apple Watch

V mobilnej aplikácii My Watch vyberte Notifications. Tu môžete aplikáciám jednotlivo povoliť alebo zakázať zobrazovanie upozornenia na Apple Watch.

Ako vytvoriť screenshot

Rovnako ako na iPhone a iPade. Stlačte súčasne digitálnu korunku a druhé tlačidlo.

Apple Watch ako diaľkový ovládač pre fotoaparát iPhonu

Diaľkové ovládanie funguje cez Bluetooth do vzdialenosti 10 metrov. Po spustení aplikácie fotoaparátu na Apple Watch vám hodinky zobrazia živý náhľad z kamery iPhonu. Kliknite na miesto, kam chcete zaostriť a vybertte okamžitú, alebo o 3 sekundy oneskorenú spúšť.

Apple Watch ako diaľkové ovládanie pre Apple TV

Apple TV môžete ovládať zo svojho zápästia za predpokladu, že váš iPhone a Apple TV sú pripojené k rovnakej WiFi sieti. Na Apple Watch spustite aplikáciu Remote a vyberte pridanie zariadenia. Na Apple TV choďte do Nastavenia -> Všeobecné -> Ovládače a vyberte Apple Watch. Na hodinkách sa zobrazí kód, ktorý zadáte na Apple TV. Tým sú zariadenia spárované a môžete začať ovládať Apple TV na Apple Watch cez aplikáciu Remote.

6 tipov ako predĺžiť výdrž batérie Apple Watch

1. Obmedzte počet oznámení

2. Znížte jas displeja

3. Vyhnite sa animáciám (Predovšetkým ciferníku s Mickey Mousom)

4. Obmedzte pohyb a transparentnosť užívateľského prostredia

5. Vypnitete sledovanie srdcového tepu (Na pozadí hodinky merajú každých 10 minút)

6. Používajte režim zníženej spotreby – Power Reserve

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.