Apple predstavilo Remote Loop pre ovládač Apple TV. Bude sa však dať pripojiť aj k iPhonu, iPodu či iPadu!

0

V roku 2012 spoločnosť Apple predstavila iPod Touch 5. generácie, ktorý mal na zadnej strane špeciálnu úchytku pre remienok, ktorý uľahčoval také úkony ako napríklad fotenie. iPod nemusel byť vo vrecku. Používateľ ho mal jednoducho na ruke všade, kde sa pohyboval. Skvelý nápad, pri ktorom sme dúfali, že sa raz dostane aj na naše iPhony. Nedostal sa. Teraz prichádza aj pre ovládač na Apple TV ale kompatibilitu s iPhonom neskryje! 

Apple je hlavička!

Spoločnosť Apple dnes na svojich internetových stránkach nenápadne odhalila „nový produkt“, ktorý však nie je elektronický, ale skôr akýsi doplnok. Je to špeciálne putko na uchytenie nového ovládača Apple TV do ruky, ktoré však nebude problém použiť aj na všetky ostatné produkty, ktoré na svojej spodnej časti ponúkajú Lightning konektor, čo sú v dnešnej dobe viacmenej všetky dostupné iOS zariadenia. Ako je to možné?

Načo by niekto vyrábal komplikovaný úchyt na zadnej strane zariadenia tak ako to bolo pri iPode Touch 5. generácie, keď všetko čo potrebuje má viacmenej každý produkt. Ide o konektor Lightning. Ten totiž dokáže zariadenie udržať pomerne slušne silno a pokiaľ človek putkom nebude vyslovene trhať, bez problémov ho bude môcť používať bez rizika pádu. To kedy sa začne nový remienok predávať zatiaľ nevieme, no vieme, že to bude pravdepodobne niekedy v období, kedy sa do predaja dostane aj nová Apple TV spolu s novým ovládačom. Hold, Apple to mohlo napadnúť aj trošku skôr ale to nevadí, stále je to originálny nápad!

Apple Remote Loop

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk