Jeden z najikonickejších kúskov zo stajne Applu bude po novom označený ako zastaraný produkt. iPod Touch z roku 2013 sa po vzore svojich starších kolegov dostáva na známy „obsolete list“, čo znamená že firma už naďalej nebude ponúkať akúkoľvek podporu v spojení so zariadením.

Prečítajte si tiež  Nevyhadzujte svoj starý iPod Nano. Môžete ho použiť ako nabíjačku pre Apple Pencil

Okrem toho, že sa o iPod Touch nebude starať samotný Apple, súčiastky naň nezoženú ani servisy tretích strán. Od predstavenia iPodu Touch 16GB už prešlo neuveriteľných osem rokov, takže nie je žiadnou náhodou, že sa zariadenie dostalo na tento zoznam.

iPod Touch

V čase svojho pôsobenia sa už síce iPod netešil rovnakej popularite ako v dobách pred predstavením iPhonu, no svojich fanúšikov si aj tak našiel v celkom slušných počtoch. Pre užívateľov, ktorí disponovali iným smartfónom a stále chceli využívať funkcie systému iOS však iPod predstavoval sympatickú voľbu.

Momentálne je možné, že zachovalé a taktiež zabalené iPody v pôvodnom balení po tomto ohlásení môžu nabrať na cene. Ak ste teda majiteľom iPodu Touch 16GB z roku 2013, určite s jeho predajom počkajte. Cena sa postupom času určite zvýši a ak sa vám aj nebude chcieť iPod predať, môže vás potešiť ako parádny kúsok v zbierke Apple zariadení.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -