Príležitostný leaker Mr White zazdieľal na Twitteri obrázky zachytávajúce zariadenie, ktoré pripomína dizajn staršieho iPodu touch 5. generácie. Jeho zaujímavými vizuálnymi prvkami sú skosené hrany po vzore iPhonu 4/5 a špeciálna hliníková povrchová úprava. 

Originálny iPod touch 5. generácie, ktorý spoločnosť Apple vydala v októbri 2012 mal zaoblené hrany, šasi z eloxovaného hliníka a bol dostupný vo viacerých farbách. V jeho zadnej časti sa tiež objavil gombík pre upevnenie pútka, aby ste si iPod Touch mohli „navliecť“ na zápästie.

Nemal ani Lightning 

Ďalším zaujímavým detailom prototypu, ktorému na zadnej strane chýba logo, je prítomnosť 30-pinového dokovacieho konektora. Táto skutočnosť naznačuje, že prototyp bol navrhnutý predtým, ako Apple prišlo s Lightningom (pred rokom 2012).

Spolu s iPhonom 5, iPodom nano 7. generácie a iPadom 4. generácie bol pôvodný iPod touch 5. generácie jedným z prvých zariadení, ktoré disponovalo modernejším a obojstranným 9-pinovým konektorom. Používame ho dodnes…

Zaujímavosťou je aj to, že prototyp má konektor pre slúchadlá vpravo dole, zatiaľ čo iPod touch 5. generácie ho má umiestnený na ľavej strane. Výroba multimediálneho prehrávača bola ukončená v roku 2015, kedy ho vystriedala vylepšená generácia.

V súčasnosti existujú iba drobné indície, že spoločnosť Apple pracuje na iPode Touch 8. generácie. Aktuálna siedma generácia vznikla v máji 2019 a momentálne ide o jediné zariadenie z produktovej rady iPod, ktoré si môžete zakúpiť.

 

Prečítajte si tiež  Tim Cook predal pol milióna akcií Apple. Zarobil tým extrémne veľa peňazí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -