Apple sem tam prenajme nejakú tú budovu alebo priestor, poprípade ho rovno kúpi, veď o finančné prostriedky určite vo firme núdzu nemajú. Neurobia tak ale preto, lebo trh s nehnuteľnosťami v dnešnej dobe ide ale preto, lebo priestory potrebujú na rôzne testy či vývoj budúcich produktov, ktoré zmenia svet. Jedným z takýchto priestorov je aj bývala továreň Pepsi, ktorá sa nachádza v Kalifornii. Za akým účelom asi Apple takto obrovský objekt prenajalo?

Apple prenajalo bývalú továreň Pepsi! Načo mu dočerta je?

Pokiaľ si Apple prenajme obrovskú budovu s desiatkami kancelárií či postaví obrovské dátové centrum, ešte sa to pochopiť dá. Je to jednoducho nutnosť v prípade, že predávaš stámilióny iPhonov behom jedného roka. niekto tie papierovačky a dáta jednoducho spracovávať musí.

- Reklama -

Pokiaľ si ale len tak prenajmeš obrovskú bývalú továreň na výrobu fliaš Pepsi s rozlohou 30 000 metrov štvorcových, už je na tom niečo podozrivé. Pokiaľ k tomu človek pridá divné zvuky, ktoré sa z továrne ozývajú pokojne od jedenástej po tretiu hodinu ráno a nepomôžu ani poriadne zavreté plastové okna a obyvatelia nemôžu spať, je to celkom problém. Čo sa tam asi tak deje?

Na túto otázku samozrejme s určitosťou nevie odpovedať nikto, keďže nikto z našej redakcie nie je vševed a tiež nikto zo zahraničných redakcií, ktoré sa venujú práve Applu nemá podobnú nadľudskú vlastnosť poprípade 6-ty zmysel. Môžeme sa teda len domnievať, o čo sa Apple pokúša v prípade tohto obrovského objektu.

Len tak mimochodom, ten nebol prenajatý včera ani dnes ale ešte v novembri minulého roka, no všetko prebehlo riadne potajomky, vďaka čomu nikoho nenapadlo, že by mohlo továreň prenajímať práve Apple.

Apple Car - svetapple.sk

Šepká sa, že práve toto miesto, je miesto zrodu prvého vozidla spoločnosti Apple, ktoré by sa mohlo nazývať Apple Car. Verejným tajomstvom je ale to, že Apple tento projekt označuje ako Titan, no hoci je názov len krycí, všetci vieme, o čo sa jedná.

Späť k téme. Čo sa týka vozidla a spoločnosti Apple, celý svet je tak trošku v napätí. V spoločnosti nič nepotvrdili, ale ani nič nevyvrátili. Tim Cook celý projekt prirovnal k Štedrému dňu. Je teda jasné, že niečo s automobilizmom v Apple riešia, ale nikto si nie je istý presne tým, čo to vlastne je a kedy to bude.

Predpoklady analytikov hovoria o rokoch 2019-2020, čo je ešte dosť dlhá doba na to, aby v spoločnosti vyvinuli a postavili vlastný elektromobil, ktorý budú môcť okamžite vyrábať a predávať. Toto auto by ale okrem toho malo priniesť napríklad úplnú autonómiu, čím by sa Apple dostalo tam, kde je napríklad spoločnosť Google.

Trh s automobilmi je obrovský a dá sa na ňom krásne zarobiť, čoho sú si v spoločnosti určite vedomí. Presne preto sa dá predpokladať, že Apple raz naozaj predstaví svoje vlastné auto a na jeho základoch už teraz pracuje v bývalej továrni na výrobu fliaš spoločnosti Pepsi.

Tak či onak, nemusí to byť práve vozidlo, ktoré Apple potajomky na týchto miestach vyvíja alebo testuje. Môžu to byť pokojne rôzne iné produkty alebo zariadenia, možností je naozaj veľa ale v tomto prípade všetci predpokladáme a hlavne veríme, že ide o vozidlo. Dúfajme teda naďalej a hlavne očakávajme ďalšie úniky a informácie, táto téma nás začína všetkých dosť zaujímať!

pepsi - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here