To, že spoločnosť Apple pracuje na projekte, ktorý sa spája s automobilom je viacmenej také verejné tajomstvo. Tim Cook ale prednedávnom povedal, že Apple tento priemysel zatiaľ len skúma a nevynakladá naň nijaké vysoké finančné prostriedky. Najnovšie ale povedal niečo, čím pravdepodobne potvrdil to, že Apple už na automobile, ktorý by mal byť poháňaný elektrinou pracuje. 

Tim Cook prirovnal Apple Car ku Štedrému dňu!

Tim Cook najnovšie povedal pre akcionárov spoločnosti Apple veľmi zaujímavú vetu, ktorá naznačila naozaj veľmi veľa. Predchádzala jej otázka na Apple Car, čož je zatiaľ tajný projekt spoločnosti Apple. Taká odpoveď, aká ale prišla bola prekvapením naozaj pre všetkých. Nikto nečakal, že Tim povie niečo takéto!

- Reklama -

“Spomínate si na svoje detstvo, keď ste boli ešte malí a bol Štedrý deň? Bolo to vzrušujúce a až do poslednej chvíle ste si neboli istí, čo sa bude nachádzať pod vianočným stromčekom. Tak toto bude na chvíľu taký Štedrý deň”

Takéto tvrdenia minimálne naznačujú, že Apple naozaj pracuje na pojete Apple Car, ktorý je označovaný aj ako projekt Titan. Apple by ho mohlo predstaviť niekedy v roku 2019-2020 a spolupracuje pri tom s ľudmi z takých spoločností ako napríklad Ford, Tesla či A123. Inžinieri spomínaných spoločností ale aj ďalších iných sú tí najlepší vo svojom obore a Apple zamestnáva len tú najvyššiu špičku, presne preto nebude náhoda, že všetkých prijal v pomerne krátkom čase. A všetci pracujú na nejakom projekte.

Apple Car - svetapple.sk

To, že Apple pracuje na svojom vozidle ale nenaznačujú len títo ľudia ale aj mnohé iné veci. Tak napríklad, z laboratória sa ozývajú zvláštne zvuky, ktoré rušia nočný kľud susedov, do týchto laboratórií chodia neskoro v noci kamióny a dodávky a po San Franciscu jazdia vany so zvláštnymi zariadeniami na streche, ktoré patria práve Applu. Je teda jasné, že sa na niečom robí a keďže to Tim Cook drží takýmto spôsobom v tajnosti, je vysoko pravdepodobné, že sa Apple auta skutočne dočkáme. Veď pre čo iné by mal podobné reči?

Samozrejme, projekt Apple Car alebo Apple Titan nie je vec, ktorú by malo Apple odhaliť v časovom horizonte niekoľkých mesiacov, ale skôr niekoľkých rokov. Šepká sa o vyššie uvedených rokoch 2019-2020, čo znamená, že Apple má ešte stále dosť času, aby na projekte popracovalo a aby nás, zvedavcov naďalej naťahovalo. Je jasné, že Apple možno aj vyčkáva na správnu chvíľu, kedy by malo byť vozidlo predstavené tak, ako pri iPhone či pri iPade. Rok 2020 bude už zrejme dosť prívetivý aj pre elektormobily (lepšia infraštruktúra nabíjačiek a pod.). Preto nám príde celkom logické, že by Apple práve vtedy svoj projekt predstavilo. Uvidíme, hádam prídu ďalšie úniky, ktoré nám prezradia viac!

Apple Car - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here