V aktualizáciách iOS 16 a iPadOS 16 sme sa konečne dočkali viacerých prvkov v aplikácii Počasie, ktoré v nej dovtedy chýbali. V najnovšom update s poradovým číslom 16.2 Apple zavádza novinku, ktorá však bude dostupná iba v USA. Do predpovedí počasia bude integrovaná apka Apple News, ktorá bude zobrazovať relevantné regionálne správy ako výstrahy alebo upozornenia pred nepriaznivými extrémnymi vplyvmi počasia.

Prečítajte si tiež  Apple bude môcť predávať iPhone s Lightningom aj po roku 2024. Má to, ale háčik

Reč je napríklad o hurikánoch, povodniach, požiaroch alebo iných živelných katastrofách, ktoré predpovedajú meteorológovia pre vyhradené regióny. Obsah sa mení v závislosti od lokality a ťuknutím na titulok zobrazený v aplikácii Počasie sa otvorí aplikácia Apple News s príslušným článkom alebo aktualitou.

Nie vo všetkých mestách sa správy zobrazujú vždy a zdá sa, že keď je v hornej časti aplikácie upozornenie na počasie, odstráni sa aj modul správ. Nie je jasné, či sú upozornenia týkajúce sa počasia obmedzené na vybrané mestá, alebo sa zobrazujú len vtedy, keď sú k dispozícii relevantné informácie. Zatiaľ je funkcia v prevádzke iba v Spojených štátoch, pričom Apple neupresnilo kedy a či vôbec bude novinka dostupná aj v iných krajinách .

Apple News v aplikácii Počasie
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -