Spoločnosť Apple vydala prvé beta verzie iOS 14.2 pre vývojárov. Tí môžu od dnešného dňa testovať a vychytávať chyby. Nová aktualizácia obsahuje jednu funkciu, ktorá tu mala byť už dávno. Zariadenie automaticky rozpozná hudbu nachádzajúcu sa vo vašom okolí.

Shazam integrovaný v iOS 14.2

Poznáte ten pocit, keď začujete známu pesničku, no neviete si vybaviť jej názov? V takomto prípade zvyčajne otvárate aplikáciu Shazam. Tú ešte dávnejšie zakúpila spoločnosť Apple.

Pri vývojí iOS 14.2 dostali kompetentní celkom dobrý nápad. Užitočnú službu integrovali viac do operačného systému pre iPhone. Zašlo to až do bodu, kedy zariadenie dokáže automaticky rozpoznávať hudbu, ktorá sa nachádza vo vašom okolí.

To isté platí aj pre skladby v aplikáciách a aby toho nebolo málo, všetko funguje tiež v rámci používania AirPods.

Vyzerá to ako notifikácia

Na displeji iPhonu sa táto rozpoznaná hudba zobrazí, ako ktorákoľvek iná notifikácia. Po kliknutí na okno otvoríte aplikáciu Apple Music a pesničku si viete rovno vypočuť. Nová funkcia sa nazýva Shazam’s Music Recognition.

Pridať si ju môžete cez nastavenia aj do ovládacieho centra. Akonáhle ju budete chcieť použiť, stačí stiahnuť lištu a kliknúť na potrebnú ikonku. O všetko ostatné sa postará inteligentné zariadenie a „premakaný softvér“.

Takúto integráciu Shazamu sme popravde nečakali. Na druhej strane sme však veľmi radi, že spoločnosť Apple podobnú novinku priniesla. Už teraz sa tešíme na oficiálnu verziu iOS 14.2, aby sme si ju vyskúšali na vlastnej koži. Betu momentálne netestujeme, no pokiaľ máte nejaké poznatky, dajte nám vedieť.

O tom, kedy bude aktualizácia vydaná verejnosti zatiaľ nepadla žiadna reč. Môžu to byť dni, týždne či dokonca mesiace. Nechajme sa prekvapiť. Čo hovoríte na toto vylepšenie vy? Napíšte nám do komentára svoj názor.

Prečítajte si tiež  Európania milujú iPhone 13. Predajné čísla sú rekordné!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.