Pokiaľ ste hudobne založeným používateľom, pravdepodobne poznáte Shazam. Je to vhodný nástroj na situácie, kedy počujete známu melódiu a snažíte sa zistiť, čo to práve (napríklad) v rádiu hrá. Len aktivujete mikrofón a za chvíľu je skladba známa. Dnes vývojári appku vylepšili. Pozrite sa čo ponúka.

V Shazame môžete text a interpreta vyhľadať novým spôsobom.

Pokiaľ používate Shazam, určite by ste mali ísť aj do poslednej aktualizácie. Tá nie je len malá a prináša oveľa viac ako opravu drobných chýb a nedostatkov. Po novom tu rovno na domovskej obrazovke pribudla ikonka pripomínajúca lupu, pomocou ktorej viete okamžite začať vyhľadávať texty, skladby ale aj interpretov trochu iným spôsobom.

Doteraz ste Shazam používali pravdepodobne len na to, aby rozoznal hudbu, ktorá hrá v pozadí. Dnes však aplikácia dokáže rozoznať aj kúsok textu, ktorý ste si trebárs zapamätali dávnejšie ale piesni sa neviete dopátrať. Na základe neho Shazam presne určí o akú skladbu alebo skladby sa môže jednať a vy si tak vyberiete.

V podstate len stačí kliknúť na spomínanú „lupu“ a otvorí sa vám nové okno, v ktorom môžete vyhľadávať. Akonáhle sa vám podarí objaviť zhodu, jednoduchým preklikom sa viete dostať do vašej Apple Music knižnice a skladbu spustiť.

Shazam prináša užotočnú funkciu. Text aj interpreta môžete vyhľadať novým spôsobom.
Shazam prináša užotočnú funkciu. Text aj interpreta môžete vyhľadať novým spôsobom.

Zvyšok aplikácie ostáva úplne rovnaký, nezmenený. V podstate sme ale s takýmto rozložením prvkov spokojní, nakoľko nám vyhovuje. Dôležité je tiež podotknúť, že aplikácia Shazam Encore je už dostupná úplne zadarmo a to bez reklám. V minulosti stala 2,99$.

Možno ste o tom ani nevedeli ale Apple v rokoch 2017-2018 uskutočnil akvizíciu tejto populárnej hudobnej služby. Cena Shazamu bola 400 miliónov amerických dolárov. Nie je preto žiadnym prekvapením, že je tak dobre integrovaná do operačného systému iOS. Už nejde o appku, na ktorej pracujú vývojári tretích strán.

Shazam prináša užotočnú funkciu. Text aj interpreta môžete vyhľadať novým spôsobom.
Shazam prináša užotočnú funkciu. Text aj interpreta môžete vyhľadať novým spôsobom.
Prečítajte si tiež  Rusko úplne zablokovalo Facebook a Twitter. Tieto sociálne siete sú v krajine nedostupné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.