Pokiaľ ste fanúšikom zariadení s označením „Special Edition“ (SE), máme pre vás dobré správy. Ďalšia generácia iPhonu SE poskytne veľký edge-to-edge displej, podporu 5G siete a dva fotoaparáty na zadnej strane. Apple ju predstaví v roku 2022.

iPhone SE 3. generácie

Špekulácie týkajúce sa ďalšieho dostupného smartfónu od Apple sa počas dnešného dňa zásadne zmenili. Podľa známeho analytika Rossa Younga Apple nepredstaví nový iPhone SE 3. generácie na jar 2021. Tento model príde až o 12 mesiacov neskôr v porovnaní s tým, čo sme si doposiaľ mysleli. Jeho hardvér prekvapí.

Veľkým posunom má byť podpora 5G siete, čím toto zariadenie plnohodnotne zapadne medzi ostatné iPhony. To je však len začiatok. Dôležité bude tiež nasadenie 6,1″ displeja.

Analytik síce neprezradil, či sa bude jednať o technológiu OLED alebo LCD, no s vysokou pravdepodobnosťou hovoríme o prevedení edge-to-edge (od okraja k okraju).

Všetky informácie boli získané z dodávateľských reťazcov. Tie okrem iného potvrdili aj dvojicu fotoaparátov na zadnej strane. Keď sa nad tým trochu zamyslíme, až nápadne nám to pripomína aktuálny iPhone 11, čo poviete?

Azda najväčším prekvapením na tejto správe je fakt, že iPhone SE 3. generácie pôjde v šľapajách iPadu Air 4. generácie. V jeho uzamykacom tlačidle nájdeme senzor otlačkov prstov Touch ID. Tu sa nám tak otvára prvá reálna možnosť na absenciu výrezu (notchu) pre senzory Face ID. Apple ho buď úplne odstráni alebo zásadne zmenší (pre mikrofón a kameru).

A čo rok 2021?

Aj keď je Ross Young veľmi dôveryhodným zdrojom, máme tu aj iných leakerov a analytikov, ktorí tvrdia, že na budúci rok iPhone SE uvidíme. Pokiaľ si dáme „dve a dve“ dokopy, tak zistíme, že sa nemusí jednať o jeho tretiu generáciu ale skôr o väčšiu verziu.

Súšaný model so 4,7″ displejom nahradil iPhone 8 s rovnakou uhlopriečkou. iPhone 8 Plus s 5,5″ displejom sa ale prestal vyrábať. Pôvodné správy naznačovali, že jeho nástupca príde ešte tento rok, no dodnes sa nepotvrdili.

Môže sa tak stať, že väčší iPhone SE 2. generácie uvidíme na jar 2021. Samozrejme, stále ide o veľmi čerstvé informácie. Na ďalšie dôkazy potvrdzujúce/nepotvrdzujúce tieto teórie si ešte pár mesiacov počkáme. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  XIaomi 13 Lite kúpite po zľave lacnejšie, ako iPhone SE 3. generácie. Čo všetko vám ponúkne?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.