Apple prinieslo svoju cloudovú službu pre bežných užívateľov, ktorá bola dostupná cez iTunes od 12. októbra 2011. Odvtedy si prešla niekoľkými softvérovými, ale aj dizajnovými zmenami. Dnes sa taktiež pozrieme na jednu dizajnovovú zmenu tejto služby a to priamo na internetovej stránke icloud.com.

iCloud Fotoknižnica

iCloud Fotoknižnica automaticky nahrá každú fotku a video, ktoré spravíš, takže k nim budeš mať prístup zo svojho iPhonu, iPadu, iPodu touch, Apple TV, Macu alebo PC a zároveň na stránke iCloud.com. Bezpečným ukladaním celej knižnice v iCloude si v iPhone uvoľníš viac miesta pre svoje skvelé zábery. A so Zdieľaním fotiek z iCloudu jednoducho ukážeš vybrané fotky a videá len tomu, komu chceš.

- Reklama -

icloud-svetapple

Čo to vlastne je?

iCloud predstavuje vzdialené úložisko dát, ktoré je schopné uložiť hudbu, fotky, dokumenty, aplikácie, knihy z iBookstore a zároveň zálohovať tieto súbory spolu s kontaktmi, e-mailami, poznámkami, kalendárom a záložkami z prehliadača Safari. Všetky tieto súbory sú bezpečne uložené na serveroch spoločnosti Apple a následne dostupné na všetkých zariadeniach, na ktorých užívateľ povolí službu iCloud. iCloud sa automaticky postará o synchronizáciu medzi týmito zariadeniami, keď majú prístup k Internetu. Každý užívateľ dostane automaticky 5GB voľného miesta na serveri zadarmo. V prípade potreby môže kapacitu pre svoje súbory rozšíriť za poplatok. Ak nevieš ako zálohovať na iCloud, určite si pozri náš návod: Ako zálohovať iPhone na iCloud pomocou iOS?

Redizajn webovej aplikácie Fotky

Aj napriek všelijakým ohlasom a nečakaným krokom, spoločnosť Apple vylepšuje mnohé svoje produkty, či už hardvérové alebo softvérové. To je fakt, ktorý im nikto nemôže zobrať. Najnovšie spoločnosť testuje redizajn webovej aplikácie Fotky, ktorá je v súčasnosti priamou kópiou iOS verzie. Na web a hlavne na počítačový monitor sa však také rozhranie veľmi nehodí a to môže byť aj dôvodom, prečo Apple chce, aby sa webová aplikácia Fotky viac podobala na tú, ktorú nájdeme napríklad v macOS Sierra. Redesign zahŕňa novú bočnú lištu pre rýchlejšiu navigáciu medzi albumami.

fotky-icloud

iCloud Beta

Ak chceš vidieť ako reálne funguje táto redizajnovaná verzia, tak je od dnes dostupná len na stránke iCloud Betakde môžu vývojári testovať plánované novinky. Našej redakcií sa táto zmena veľmi páči a ide hlavne aj o praktický pohľad, pretože prepínanie medzi albumami je naozaj pohodlnejšie. Taktiež ale musíme spomenúť, že sa zatiaľ nejedná o žiadnu pridanú funkcionalitu, ani zmenu dizajnu iných aplikácií. Čo ale v blízkej budúcnosti nie je vylúčené.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]