Spoločnosť Apple nie je len najväčšou technologickou spoločnosťou sveta, ktorá sa zaujíma len o to, čo pridá do ďalšieho iPhonu, iPadu či MacBooku. Apple je aj spoločnosťou, ktorá rieši problémy so životným prostredím a snaží sa ho chrániť čo najviac to ide. Aj keď sama produkuje veľa odpadu výrobou produktov, všetko recykluje a zaobchádza s tým maximálne šetrne! Dostala aj ocenenie!

Ocenenie

To, že Apple kúpil obrovský les len preto, aby chránil výrub stromov nie je jediný čin, za ktorý dostal ocenenie od organizácie CDP. Apple je totižto známe aj v tom, že svoje dátové centrá poháňa výhradne na elektriku vyrobenú z vlastných zdrojov, v tomto prípade ide o solárne panely, ktoré čerpajú svetlo zo Slnka. Práve za toto sa zaradil medzi 113 z 2000 spoločnosti, kde môžeme vidieť aj napríklad Microsoft či Google.

CDP ocenilo Apple napríklad za to, že sa významne pričinuje pod zmenšenie klimatických zmien finančnou alebo akoukoľvek inou stránkou. Podľa tejto organizácie neustále narastá počet spoločností, ktoré sa o naše životné prostredie zaujímajú a snažia sa ho chrániť. V súčasnosti sa vraj pracuje na tom, aby sa o 50% znížili všetky emisie. Nebude to najľahšie, ale pokiaľ pôjdu príkladom takí giganti ako Google či Apple, nebude to ani nemožné. Držíme Apple palce aby v ochraňovaní našej prírody pokračoval a dúfajme, že na budúci rok bude vybratých viac ako 10% firiem z celkového počtu, to je žiaľ v súčasnosti žalostne malé číslo! Steve by bol hrdý!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here