Apple sa Lightningu tak skoro nezdá

Podľa spoľahlivého analytika Ming-Chi Kua (presnosť 78,2%) počíta spoločnosť Apple so svojim Lightning konektorom aj v dlhodobej budúcnosti – hoci to tak z pohľadu Európskej únie nevyzerá.

Ako sám uvádza, kompetentní nemajú ambíciu prechádzať na USB-C, ktorému sa prispôsobuje väčšina technologického sveta. Dôvodom je fakt, že Lightning je oveľa kompaktnejší a vykazuje lepšiu odolnosť voči vode. Technologický gigant by tým navyše šiel sám proti sebe.

V súčasnosti je spoločnosť Apple schopná regulovať kvalitu Lightning káblov a takisto aj ostatného príslušenstva prostredníctvom programu MFi (Made for iPhone).

Zabúdať samozrejme nemôžeme ani na obchodnú stránku veci, ktorá Applu garantuje značný príjem financií, nakoľko výrobcovia tretích strán odvádzajú provízie za predaj certifikovaného príslušenstva.

No a ak si teraz myslíte, že v roku 2021 dostaneme bezkáblový iPhone 12S funkčný len na princípe MagSafe, podľa Kua je to v tomto štádiu nereálne.

Magnetický systém vraj nie je pripravený na úplnú náhradu Lightningu, pretože nedokáže prenášať údaje, dokončiť obnovu a ani vykonať diagnostiku, ktorá je pri takomto zariadení nutnosťou. Budúcnosti Lightning konektora je teda stále neznáma. Ako to podľa vás dopadne?

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže dostať výkonnejšie 30 W nabíjanie. Apple preň pripravuje nabíjačku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.