Podľa výhľadového článku o pripravovaných zariadeniach spoločnosti Apple, ktorý napísal analytik displejov Ross Young sa očakáva, že nová generácia iMacu Pro s 27″ displejom bude uvedená na trh už na jar budúceho roka. Portfólio Macov s čipom M1 by sa tak kompletne uzavrelo.

Prečítajte si tiež  Ako bude vyzerať nový iMac Pro? Pozrite sa na zaujímavý koncept

Young uvádza, že nový iMac by mal s najväčšou pravdepodobnosťou prísť na svetlo sveta od 20. marca do 21. júna 2022. Spoločnosť Apple často organizuje konferencie na jar, takže by sme sa nového iMacu mohli dočkať možno práve na každoročnom jarnom podujatí.

iMac s prívlastkom Pro

Pôvodne sa vynárali fámy, že v prípade väčšieho Macu by sme sa rovnako ako u jeho menšieho kolegu mali dočkať zväčšenia obrazovky. Scenár 24″ iMacu ako náhrady za starý 21,5″ model by sa však nemal opakovať, preto najväčší iMac by si mal zachovať svoju momentálnu uhlopriečku.

iMac 2021 - svetapple.sk

Zariadenie bude používať mini-LED displej podobný MacBooku Pro a taktiež bude disponovať podporou 120 Hz obnovovacej frekvencie ProMotion. V záujme zjednodušenia stratégie pomenovania by sa nový iMac mohol nazývať „iMac Pro“, čím by sa odlíšil od spomínaného 24″ iMacu a dostal by sa na úroveň strojov MacBook Pro.

Očakáva sa, že nové 27-palcové iMacy budú používať rovnaké čipy M1 Pro a M1 Max ako modely MacBook Pro z roku 2021. Na povrch sa vynorili aj chýry o tom, že Apple pri niektorých počítačoch Mac a iPadoch prejde na displeje OLED namiesto mini-LED. Analytici sa ale domnievajú, že OLED iPad alebo MacBook by sme mohli očakávať najskôr v roku 2023.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -