Naša krajina nie je pre spoločnosť Apple veľmi zaujímavá. Predsa len sme len malý trh niekde v strede Európy. Aj keď je tu firma veľmi populárna, v skutočnosti tvoríme len mizivé percento z predajov. Tak či onak, o nových produktoch by mohli informovať aspoň na svojej stránke. Trvalo im dosť dlho kým ju aktualizovali. Apple sa na slovenskom webe spamätalo.

Apple sa na slovenskom webe spamätalo

Pred pár dňami sme vám priniesli článok o tom, že spoločnosť Apple na niečo zabudla. V USA sme vedeli o nových iPhonoch na stránkach Applu prakticky okamžite po predstavení. Na Slovensku sme sa všetko potrebné dočítali maximálne z médii prípadne od samotných resellerov a ostatných predajcov. Človek skrátka na oficiálnej stránke Apple.com/sk nenašiel potrebnú informáciu. Problémom bolo najmä to, že web nikto dlhodobo neaktualizoval.

Posledný predstavený produkt, ktorý sme tu našli bol teda Mac Pro. Z iPhonov tu potom dlhodobo svietil napríklad iPhone XR, iPhone XS/XS Max, iPhone 8 či iPhone 7. Dve zo štyroch týchto produktov firma už pár týždňov nepredáva. Okrem iného sme sa teraz dočkali aj aktualizácie operačných systémov. Aj tie boli ešte o celú generáciu pozadu. Hodinky Apple Watch už sú taktiež upravené. Ešte pred pár dňami tu bol na výber pozrieť si Apple Watch Series 4. Opäť ide ale o zariadenie, ktoré už v ponuke vôbec nie je.

Firma by mohla na takéto veci dbať trochu viac

Ako sme už uviedli v tomto ale aj v minulom článku, naša krajina nie je nič, po čom by sa išli v Cupertine roztrhať. Predsa len aj okolité štáty robia násobne väčšie predaje. Dôvodom je najmä to, že majú omnoho početnejšiu populáciu. Tak či onak by si svoje stránky, ktoré slúžia ako podpora predaja mohla aktualizovať aj skôr ako po mesiaci. Už možno len tak zo slušnosti.

- Reklama -

Uvidíme, ako sa k tomu postaví Apple na budúci rok alebo po konferencii, ktorá bude prebiehať najskôr. Pokiaľ by mal update trvať pár dní, nie je to nič strašné. Ak to bude ale zase trvať vyše mesiaca, niekde je veľká chyba, ktorú treba vyriešiť.

Apple sa na slovenskom webe spamätalo. iPhone 11/11 Pro už oficiálne existuje aj u nás!
Apple sa na slovenskom webe spamätalo. iPhone 11/11 Pro už oficiálne existuje aj u nás!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here