Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý prinesie množstvo vizuálnych, ale aj hardvérových zmien. Portál 9to5mac najnovšie upozornil na novinku, ktorú odhalil francúzsky server ShopSystem.

Uniknuté fotografie foriem z dodávateľského naznačujú, že Apple upraví technológiu MagSafe. Tá má mať tenší dizajn bez toho, aby to malo negatívny vplyv na jej funkčnosť. Krásne to ukazujú fotografie nižšie.

Technológia MagSafe, ktorá bola predstavená v roku 2020 spolu s iPhonom 12 spôsobila malú revolúciu v spôsobe nabíjania a interakcie používateľov so svojimi zariadeniami. Systém využíva prstenec magnetov a nabíjacích cievok na zlepšenie zážitku z bezdrôtového nabíjania a poskytuje bezpečné, rýchle a spoľahlivé pripojenie.

Podľa najnovších únikov sa spoločnosti Apple podarilo zmenšiť hrúbku MagSafe prstenca v modeloch iPhone 16, ktoré prídu na trh v septembri 2024.

MagSafe v iPhone 16 bude elegantnejší

iPhone 16
Zdroj: ShopSystem

Spoločnosť Apple chce touto zmenou docieliť elegantnejší dizajn technológie MagSafe bez toho, aby akokoľvek negatívne ovplyvnila jej funkčnosť.

Napriek tenšiemu krúžku sa očakáva, že kompatibilita zostane zachovaná s existujúcimi nabíjačkami MagSafe aj najnovšími nabíjačkami Qi2. To v praxi znamená, že používatelia nebudú musieť nakupovať nové príslušenstvo.

Vertikálne fotoaparáty budú realitou 

iPhone 16
Zdroj: ShopSystem

Formy potvrdzujú aj úpravy konfigurácie fotoaparátu na štandardnom iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

Zdá sa, že spoločnosť Apple prechádza na vertikálne usporiadanie fotoaparátu, ktoré pravdepodobne podporuje pokročilé možnosti priestorového záznamu videa. Nový dizajn trochu pripomína iPhone X z roku 2017.

Uvidíme, ako bude iPhone 16 vyzerať naživo a ako bude fungovať v praxi. Zariadenie bude predstavené klasicky v septembri 2024 a ponúkne zaujímavé inovácie, na ktoré dnes čaká celá komunita fanúšikov spoločnosti Apple. Nechajme sa teda prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje generáciu super-počítačov: Mac Studio a Mac Pro sa dočkajú nástupcov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -