Tak ako mnohé iné redakcie po celom svete, tak aj my práve testujeme iOS 8.3 (momentálne len beta verziu). Zatiaľ sme veľa zmien oproti klasickej verzii nepostrehli, no objavila sa tu jedna veľmi príjemná vec, ktorá sa ozvala po tom, ako sme podržali tlačidlo Home Button. Nie, teraz nemáme na mysli češtinu či slovenčinu. Apple jednoducho vylepšil hlas Siri a teraz znie omnoho prirodzenejšie!

Krajší hlas!

Hlasová asistentka Siri sa do našich iPhonov dostala ešte v roku 2011, kedy sa nachádzala v modeli 4S. Odvtedy už ubehli necelé 4 roky a Apple sa o Siri konečne začína poriadne starať. Prednedávnom unikla informácia, že v iOS 8.2 sa nachádzajú stopy po slovenských, českých, či dokonca poľských príkazoch pre hlasovú asistentku Siri. Po tom, ako vyšla iOS 8.3 beta 1, sme sa ich však žiaľ nedočkali. Náznak toho, že ich však Apple možno už čoskoro, predstaví, sa objavil dnes.

Tento náznak však nijako nesúvisí s danými rečami. Apple len ukázalo, že na Siri skutočne pracuje. Jej hlas je totiž v súčasnej verzii 8.1.3 na pomery ostatných hlasových asistentov celkom dobrý, no Apple chce byť najlepší a tak Siri naučil poriadne rozprávať. V iOS 8.3 dostala poriadnu lekciu z angličtiny, či omnoho lepšiu výslovnosť. Momentálne znie asi desaťkrát prirodzenejšie. Veď posúďte sami.

Len tak mimochodom, práve toto by mohol byť náznak, že Apple začalo experimentovať so Siri naozaj vo veľkom a na nových jazykoch stále pracuje. Pokiaľ by sa totiž po štyroch rokoch objavili už spomínané jazyky, z Cupertina by nás naozaj potešili!

Prečítajte si tiež  Siri navrhuje miesta v SR! Program kín zatiaľ nepozná
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.