V posledom čase Apple venuje značne veľkú časť svojej hlasovej asistentke Siri. Svedčia o tom fakty ako napríklad, že v aktualizácii ios 8.3 dostala krajší hlas alebo aj to, že Apple pre ňu vytvoril vlastnú webovú stránku. Apple taktiež pracuje na slovenskej lokalizácií svojich aplikácií, či služieb, napríklad tak, že vydal iTunes App Store v slovenčine! Taktiež Apple nedávno lokalizoval iTunes App Store, Mac App Store, iBooks Store a iTunes Store kompletne do češtiny. Dnes Siri začala vyhľadávať miesta na Slovensku.

Reštaurácie blízko nás

Dnes sme zistili, že Siri konečne dokáže nájsť miesta na Slovensku. Siri dokáže nájsť napríklad reštauráciu, dokonca ti podľa hodnotenia vyberie tú najlepšiu ! Funguje to tak, že keď Siri povieš, že si hladný, bohužiaľ stále v angličtine, navrhne ti reštauráciu blízko teba. Údaje o reštauráciach získava z hodnotení na TripAdvisior. Siri väčšinou ovláda typ, hodnotenie, číslo a pochopiteľne miesto danej reštaurácie.

Keď si hladný - Svetapple.sk
Keď si hladný – Svetapple.sk

Program kín zatiaľ nepozná

Siri sa na Slovensku naučila zatiaľ len miesta, čiže ak by si chcel ísť do kina, tak ho síce „nájde“ ale stále nepozná program daného kina. To nie je zase až taká tragédia. My to považujeme za dobrý začiatok pre našu malú krajinku….Je predsa pochopiteľné, že Apple spúšťa všetko postupne. Myslíme si preto, že program kín a možno aj ďaľšie funkcie by sa mohli objaviť v blízkej budúcnosti.

Nájdi kiná - Svetapple.sk
Nájdi kiná – Svetapple.sk
Ak skúsime program kín - Svetapple.sk
Ak skúsime program kín – Svetapple.sk

Siri v slovenčine ?

Apple výrazne pracuje na podpore, ako aj češtiny tak aj slovenčiny. Či bude hlasová asistentka Siri celá v slovenčine alebo češtine je zatiaľ otázne… Zatiaľ to ale vyzerá nádejne, pretože ak by Apple nechcel vydať hlasovú asistentku v našom rodnom jazyku, tak by sa našou krajinou asi ani nezapodieval. Zostáva nám len dúfať. Nový jazyk by mal byť predstavený na WWDC 2015. Všetky daľšie funkcie Siri samozrejme budeme sledovať a informovať ťa o tom! Samozrejme ak zistíš, že Siri vie niečo viac, kľudne nám o tom napíš a pomôž nám!

Prečítajte si tiež  iPhone SE vs iPhone 12 mini vs iPhone 12 v teste výdrže batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk