Jablková spoločnosť mala za posledných niekoľko rokov veľké plány so školstvom, ktoré sa jej však príliš nedarilo naplniť. Z posledných dní poznáme napríklad neúspech, keď sa spoločnosti Google  podarilo poraziť Apple so svojimi lacnými Chromebookmi. Dnes tu je však ďalšie sklamanie, ktoré Apple pripravilo o naozaj slušnú čiastku peňazí!

Nepodarený „kšeft“

The Los Angeles Unified School Discrict (LAUSD) prichádza s ďalšou, pre Apple veľmi negatívnou správou. Tento najväčší systém zastupujúci školstvo v LA sa totiž rozhodol, že ukončí zmluvu s Apple, ktorá mu mala priniesť 1.3 miliardy amerických dolárov. Podľa zmluvy mal byť pre každého študenta v Kalifornií k dispozícií jeden iPad.

ipad4

Problém

Celý údajný problém objavilo nové vedenie LAUSD. Podľa nich podpísal bývalý riaditeľ nevýhodnú zmluvu s Jablkovou spoločnosťou s tým, že podpis mal byť dokonca zmanipulovaný osobnými výhodami pre bývalého riaditeľa. FBI údajne zabavila sériu dokumentov týkajúcich sa tejto ponuky a momentálne vyšetruje či náhodou nedošlo k podplácaniu a tým k porušeniu niektorých zákonov.

Okrem iného sa objavil problém aj so spoločnosťou Pearson, ktorá mala pre iPady vyvinúť špeciálny software, ktorý by zabezpečoval to, aby študenti nepoužívali iPady na mimo-výukové aktivity. Software sa však počas skúšobného obdobia ukázal ako nefunkčný keďže študenti bez väčších problémov iPady odomkli a robili si svoje.

Apple teda prišlo o veľmi slušný slušný kšeft aj napriek tomu, že by z neho nakoniec malo „len nejakých“ 500 000 000$

ipad3

Prečítajte si tiež  Apple sa vykašle na zákazníkov. Vo veľkom im prestane poskytovať podporu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.