Súdok leakov a predpokladov o tom, ako bude vyzerať nadchádzajúca generácia iPhonov, sa opäť o niečo viac naplnil. Nové obrázky a video, ktoré sa dostali na internet ukazujú, ako bude vyzerať budúci iPhone 15 Pro.

Na puzdrách pre tento model sú viditeľné niektoré malé zmeny v umiestnení a veľkosti tlačidiel a konektorov. Podľa predchádzajúcich správ Apple plánuje zmeniť typ a polohu niektorých ovládacích prvkov, ako napríklad tlačidlo hlasitosti.

Nový únik, ktorý porovnáva puzdra pre iPhone 15 Pro s obalmi pre iPhone 14 Pro, odhaľuje viacero ďalších rozdielov. Séria obrázkov, ktoré sa objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo, naznačuje prítomnosť úplne nového tlačidla, ktoré poznáme z hodiniek Apple Watch Ultra.

iPhone 15 Pro dostane tlačidlo Action Button

Na nižšie uvedených obrázkoch sa nachádza puzdro pre iPhone 15 Pro vedľa jeho predchodcu. Najväčšia zmena poukazuje na výmenu prepínača stlmenia hlasitosti, ktorý bude nahradený akčným tlačidlom (action button) na spôsob prémiových Apple Watch Ultra.

Obal na iPhone 15 Pro
Zdroj: Weibo

Výrez pre toto tlačidlo je oveľa menší, ako výrez pre starý prepínač. To by mohlo znamenať, že Apple chce zmeniť funkciu tohto  ovládacieho prvku, keďže nový prepínač nie je možné posúvať ale iba stláčať.

Zatiaľ čo tento výrez je menší ako jeho súčasný ekvivalent, z uniknutých obrázkov vyplýva, že priestor pre nabíjací konektor v dolnej časti zariadenia je väčší. Týmto sa definitívne potvrdil prechod z portu Lightning na univerzálne USB-C.

Obal na iPhone 15 Pro
Zdroj: Weibo

Zdá sa, že tlačidlo uzamykania a prepínače hlasitosti sú rovnakej veľkosti ako doteraz, no sú umiestnené trochu nižšie na boku konštrukcie iPhonu. Vďaka tomu budú lepšie prístupné pre ľudí s kratšími prstami, ktorí obľubujú najväčšie modely.

Ďalším rozdielom, ktorý je viditeľný v uvedenom videu je, že iPhone 15 Pro bude mať o niečo väčšiu mriežku mikrofónu a tiež že výrez fotoaparátu bude o niečo rozmernejší. Čudovať sa tomu ale nemôžeme, nakoľko sa v ňom má nachádzať periskopický objektív.

Ak vás zaujímajú novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone 15 uprednostníte pred modelom Pro. Dostane zásadné vylepšenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -