Spoločnosť Apple je v súčasnosti jedným technologických gigantom, ktorého naozaj nič nemôže zastaviť ani obmedziť. Predaje idú skvele a tak si v spoločnosti môžu vystreliť z kopýtka tým, že vyvinú vlastný automobil, o ktorom sa diskutuje už približne rok. Doteraz sme tieto informácie nebrali príliš vážne, ale Apple očividne neberie nič na ľahkú váhu. Práve si totiž zaregistrovalo dómeny pre Apple Car!

Apple Car

O tom, že spoločnosť Apple skutočne pracuje na svojom vlastnom elektrickom a autonómnom vozidle nás mohlo v poslednom roku presvedčiť mnoho informácií. Napríklad tie, ktoré hovorili o množstve zamestnancov prechádzajúcich z Tesly či iných automobiliek priamo do Apple.

Títo ľudia pritom pracujú na niečom tajnom o čom nemôžu hovoriť, to by nám celkom sedelo na auto však? Okrem iného sa tu objavili aj ďalšie iné zaujímavosti, ktoré nasvedčujú na tom, že spoločnosť tvrdo pracuje na tom, aby o pár rokov mohla vstúpiť z technologického aj na automobilový priemysel, no a aby neurobila žiadnu chybu, musela včas zaregistrovať aj domény na svojom webe.

Konkrétne ide o tri nové dómeny,apple.carapple.auto a apple.cars, ktoré sú momentálne v majetku spoločnosti Apple a ktoré bude môcť v budúcnosti využiť na prezentáciu svojho vozidla. Jasné, je možné že nás chce Apple len nejako zmiasť alebo si z novinárskeho sveta jednoducho strieľa ale povedzme si na rovinu, keď spoločnosť o ktorej sa hovorí, že vyvíja vlastný automobil zaregistruje takéto dómeny, vyzerá to “trošku” podozrivo.

Vďaka dómenám tiež môžeme predpokladať, že sa vozidlo bude nazývať Apple Car. Poprípade Apple zmení názov tak ako pri Apple Watch. Je však dobré spomenúť aj to, že stránky by teoreticky mohli súvisieť aj so službou CarPlay a taktiež to, že na email domains@apple.com je takto zaregistrovaných až 16 000 domén, ktoré sa nepoužívajú. My však ostaneme verní konšpiračným teóriám o aute, pretože sa nám táto myšlienka páči.

To kedy bude prípadné vozidlo predstavené nevieme, ale pravdepodobne by sme sa mohli dočkať jeho produkčnej verzie už niekedy v roku 2020, tak teda veľa šťastia Apple!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here