Na júnovej konferencii WWDC spoločnosť Apple predstavila novú generáciu platformy CarPlay. Počas prezentácie gigant z Cupertina prisľúbil, že CarPlay dostane ešte hlbšiu integráciu s funkciami vozidla. Zdá sa, že tieto zmeny dorazia už čoskoro. Apple chystá veľkú aktualizáciu, ktorá dorazí už v roku 2023.

Apple tvrdí, že prvé vozidlá s podporou novej generácie CarPlay budú oznámené koncom roka 2023. Medzi vybraných výrobcov majú patriť automobilky Acura, Audi, Ford, Honda, Jaguar, Land Rover, Mercedes-Benz, Nissan, Porsche alebo Volvo. V tomto článku vám prinášame 5 kľúčových funkcií, ktoré možno od novej verzie CarPlay očakávať.

Podpora viacerých displejov

Nová verzia CarPlay sa bude môcť zobraziť na všetkých displejoch vo vozidle, čím sa zabezpečí väčší prehľad na infotainment systéme auta. K dispozícii bude rozhranie pre  prístrojovú dosku a všetky ďalšie obrazovky nachádzajúce sa v kabíne auta. Apple tvrdí, že CarPlay bude odlišný v každom vozidle, aby sa prispôsobil tvarom a rozloženiu obrazoviek.

Obrazovka Apple CarPlay
Zdroj: Apple

Ovládanie klimatizácie

K ovládaniu klimatizácie vozidla budete mať prístup priamo v novej verzii CarPlay. Vďaka tejto vychytávke bude možné nastaviť teplotu klimatizácie alebo kúrenia, rýchlosť ventilátora, vyhrievanie sedadiel, vyhrievanie volantu a ďalšie možnosti a to všetko v rámci ekosystému Apple.

Apple CarPlay 2023
Zdroj: Apple

Integrácia prístrojovej dosky

Nové prostredie CarPlay poskytne integráciu s informačnými ukazovateľmi vozidla vrátane tachometra, otáčkomeru, ukazovateľa stavu paliva, ukazovateľa teploty motora, ukazovateľa tlaku oleja a ďalších možností. Apple tvrdí, že vodiči si budú môcť vybrať z niekoľkých dizajnov a usporiadaní prístrojového panela vrátane možností pre danú značku.

Tachometer Apple CarPlay
Zdroj: Apple

Podpora Apple Widgetov

Widgety budú podľa Apple kľúčovou súčasťou nového zážitku z CarPlay. Budú ponúkať prehľadné informácie o trvaní cesty, spotrebe paliva, prejdenej vzdialenosti, udalostiach v kalendári, počasí alebo telefónnych hovoroch. Podpory sa dočká aj inteligentná domácnosť s ukazovateľmi ako napríklad stav garážových dverí s podporou HomeKit.

iOS-16-CarPlay-Podcasts-smart-lists
Zdroj: Jesse Hollington

Nová aplikácia FM Rádio

Nová verzia CarPlay bude obsahovať úplne novú aplikáciu Rádio, ktorá umožní jednoduché ovládanie FM rádiových staníc vo vozidle. Podľa odhadov by mohla mať rovnaké rozhranie ako napríklad vizuál Apple Music.

Koncept Apple Music v elektromobile Tesla
Zdroj: Gearrice

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Beats Music patrí medzi aplikácie, vytvorené Applom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -