Look Around je nová funkcia, ktorá vám v aplikácii mapy ukáže skutočný pohľad na mesto či krajinu. Dá sa povedať, že Apple skopírovalo Google Street View. Pozrite sa na to ako vyzerá táto „služba“ v podaní iOS 13.

Apple skopírovalo Google Street View.

Look Around je nová funkcia máp, v operačnom systéme iOS 13. Je navrhnutá tak aby poskytovala pohľad na ulicu. Dá sa reálne povedať, že Apple skopírovalo Google Street View, pretože funkcia je veľmi podobná. Môžete si to koniec koncov overiť aj sami.

Od teraz je k dispozícii v Los Angeles a New Yorku. Počas spustenia v iOS 13 beta verziách bola služba dostupná vo vynovenej aplikácii Mapy len vrámci Bay Area v Kalifornii, Las Vegas či časti Havaja. Dnes je jasné, že Apple sa ju snaží urýchlene rozšíriť aby oslovila používateľov.

Look Around je možné vyskúšať v New Yorku od Manhattanu cez Bronx po Brooklyn a Queens. Tiež je k dispozícii v Los Angeles od Burbanku cez Long Beach po Pomonu. 

Ako na to? Použite ďalekohľad.

Pokiaľ chcete novú funkciu vyskúšať, môžete to urobiť hneď. Stačí vám najnovší iOS 13 v poslednej verzii a aplikácia Mapy. V nej sa vám v spomínaných mestách vyššie zobrazí v pravej hornej časti malý ďalekohľad. Akonáhle naň kliknete, v malej karte sa vám otvorí podrobný pohľad na ulicu podľa polohy na mape. Po ďalším kliknutí získate pohľad na ulicu cez službu Look Around na celom displeji.

Apple skopírovalo Google Street View. Pozrite sa na jeho verziu. - svetapple.sk

Akonáhle sa dostanete do režimu „rozhliadania sa“, ťuknutím na displej sa môžete pohybovať jednotlivými smermi. Pokiaľ ste niekedy používali alebo aspoň raz použili aplikáciu Street View od Googlu, jej verziu od Apple si okamžite osvojíte. Pohybovanie je prakticky rovnaké. Po kliknutí na vzdialenú časť ulice sa sem šikovným manévrom okamžite prenesiete.

V režime Look Around sú navyše zvýraznené body záujmu. Hovoríme napríklad o reštauráciach, podnikoch, parkoch a podobne. Pokiaľ teda budete niečo hľadať, pomocou tejto služby to môže byť jednoduchšie. Rýchlejšie sa v neznámom prostredí zorientujete. Ide o užitočnú službu, na ktorej bude Apple naďalej tvrdo pracovať.

Dostane sa aj na Slovensko?

Podľa dodnes známych informácii sa má Look Around v rokoch 2019-2020 značne rozšíriť. Znamená to teda, že môžeme očakávať neustále aktualizácie týchto mapových podkladov. Dnes sa pridania dočkali známe americké mestá. S týmto trendom bude spoločnosť zrejme pokračovať. Uprednostní domovinu a potom sa bude zameriavať na celý svet.

Prečítajte si tiež  Apple vs. FBI - súdny proces je vraj na spadnutie!

V tejto časti článku nás teda zaujíma, či sa niečoho podobné dočká aj naša krajina. To dnes samozrejme my povedať nevieme. Ak ju ale Apple má vo svojich plánoch, myslíme si, že to tak skoro nebude. Predsa len zmapovať celý svet a medzi ním aj Slovensko (ktoré nie je pre Apple zaujímavé) si vyberie nie mesiace ale celé roky práce. Ak majú ale v spoločnosti ambície ponúknuť používateľom niečo aspoň tak dobré ako Google Street View, mali by sa snažiť aby medzi podporovanými krajinami bola aj naša Slovenská republika. Tak dúfajme…

Apple skopírovalo Google Street View. Pozrite sa na jeho verziu. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.