Nové púzdra pre iPhone, ktoré môžu nabíjať AirPods

Apple práve získalo niekoľko patentových prihlášok, ktoré skúmajú možnosti jedinečných puzdier pre iPhone, so schopnosťou dobíjania slúchadiel AirPods. O všetko sa postaral Úrad pre patenty a ochranné známky USA, ktorý ich zverejnil na svojej internetovej stránke.

Nákresov je viacero a každý z nich má originálne riešenie, ako prepojiť používanie oboch zariadení súčasne. Niektoré by fungovali na princípe kapsule (kedy by sa AirPods vložili priamo do vnútra krytu), iné poskytujú konektory z vonkajšej strany, na rýchle doplnenie energie (priamo zo zariadenia).

- Reklama -

Hoci sa patent sústredí na bezdrôtové slúchadlá, teoreticky by takto mohol dopĺňať šťavu aj na inom elektronickom príslušenstve. Keď si to tak vezmeme, samotný nápad je výborný, no samozrejme nedokážeme odhadnúť, do akej miery reálny.

Nosenie iPhonu a puzdra pre AirPods súčasne síce zaťažuje naše vrecká ale otázne zostáva, či by vyššie zahrnutý kryt zjednodušil používanie a zaujal zákazníkov.

 

Na záver sa hodí spomenúť, že tak ako v iných prípadoch, stále sa jedná len o patentovú prihlášku a nie o reálny produkt. Apple ju môže nechať naveky odloženú vo svojej zbierke bez toho, aby ju zužitkovalo v praxi. Brali by ste niečo podobné? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.