Spoločnosť Apple je v súčasnosti veľmi rozšírená po celom svete a to aj vďaka iPhonu, ktorý používajú milióny ľudí. Akonáhle spoločnosť vydá aktualizáciu, tieto milióny osôb chcú mať okamžite najnovší systém a poväčšine si ho nechávajú nainštalovať v noci. Apple tento rok ale spôsobilo nemalý problém miliónom používateľom po celom svete. Aktualizácia iOS 9.1 im vypla budík a oni sa nezobudili do práce!

Aktualizácia vypla budík

Problém bol v tom, že akonáhle mal používateľ nastavený nejaký budík na daný deň, aktualizácia ho úplne zrušila a používateľ s myšlienkou, že budík aktivoval, išiel spať. Ráno sa však zobudil až na nervózny telefonát svojho šéfa, nakoľko budík ráno nezazvonil a on sa nemal ako zobudiť. Problém nie je u jednotlivých používateľov, ale praktiky u všetkých používateľov, ktorý si systém aktualizovali a budík mali nastavený ešte pred tým, ako takto učinili.

- Reklama -

Paradoxom je tiež to, že spoločnosť prednedávnom vydala aktualizáciu, ktorá si mala presne na tento nepríjemný problém posvietiť a zariadiť, aby sa nepríjemnosť s budíkom už nikdy nestala. Ako to ale vyzerá, celkom sa to nepodarilo a doplatili na to práve zákazníci Applu.

Ako sa ale ukázalo, nešlo o prvý problém s budíkom. Apple malo problém už v minulosti, kedy v roku 2010 budíky nikomu nezvonili po tom, ako sa posunul čas. Dúfajme teda, že Apple si dá záležať na tom, aby tento problém už nikdy nenastal. Je to totiž pomerne nepríjemné meškať do práce kvôli aktualizácií, ktorá mala prvotne pomôcť a výhovorka “nezazvonil mi budík” u šéfa asi neobstojí!

Zdroj: The Verge

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here