Apple Watch aplikácia bola prakticky až doteraz len niečím, čo zbytočne zaberalo miesto v pamäti a na domovskej obrazovke iPhonu. To sa však včerajším dňom mení, keďže spoločnosť Apple včera oficiálne spustila obchod Watch App Store, ktorý umožní majiteľom hodiniek stiahnuť si nové aplikácie na zariadenie.

Watch App Store

Obchod je dostupný na všetkých zariadeniach, ktoré disponujú systémom iOS 8.2, no niektorým užívateľom sa môže ešte stále zobrazovať informácia, že App Store bude spustený už čoskoro a nachádza sa tu informácia, že hodinky si môžete predobjednať od 10. apríla. Hodinky sú kompatibilné so 4-palcovými a väčšími zariadeniami, čiže s iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Zároveň na všetky menované zariadenia prináša podporu Apple Pay, aj keď modely 5 a 5c neponúkajú ani Touch ID ani NFC. To isté platí aj v prípade iPhonu 5s, ktorý má len Touch ID, ale nie NFC. Samotný obchod Watch App Store vyzerá veľmi podobne ako bežný App Store pre iPhone. Teda, ponúka niekoľko sekcií.

Zdroj: 9to5mac
Prečítajte si tiež  Apple má o jedného konkurenta menej. LG končí so smartfónmi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.