Svet je plný paradoxov. Aj tak by sme mohli označiť vzťah medzi spoločnosťou Apple a spoločnosťou Samsung. Napriek tomu, že na seba v rámci konkurenčného pôsobenia na trhu dlhodobo útočia, v skutočnosti sú v pozadí dobrí partneri. Samsung Display má kapacity a Apple peniaze. To je dôvod, prečo sa postará o väčšinu OLED panelov, určených pre iPhone 12/12 Pro.

Väčšinu displejov pre iPhone 12 vyrobí spoločnosť Samsung.

Je dlhodobo známe, že Apple je v podstate na Samsungu závislé. Jedná sa o svetovú špičku v oblasti produkcie a vývoja displejov. Aj napriek tomu, že sa v Cupertine snažia výrobu výrazne diverzifikovať, tento rok sa im to pri týchto komponentoch veľmi nepodarí. Práve spoločnosť Samusng Display bude tvoriť približne 80% dodávok OLED panelov pre budúci iPhone 12. Apple si otestuje aj nového výrobcu, ktorý by mohol hrať v budúcnosti kľúčovú úlohu pri produkcii.

O zvýšných 20% sa postarajú spoločnosti BOE a LG. Práve prvá menovaná (z Číny), bude mať pri iPhone premiéru. Ak sa obávate o kvalitu, rovno vás uisťujeme, že OLED panely budú musieť spĺňať veľmi prísne štandardy, ktoré budú neustále kontrolované. Zabudnúť netreba ani na to, že práve spoločnosti Apple, Samsung a BOE získali cenu za „Displej roka“. Keby šlo o nespoľahlivého výrobcu, Apple by s ním neuzatváralo zmluvu.

Samotný Samsung začal byť výhradným dodávateľom OLED displejov pre jablkovú spoločnosť ešte v roku 2017 (iPhone X). Postupne sa pridal aj LG a teraz Apple pokračuje v spomínanej diverzifikácii.

iPhone XS max
iPhone XS

Pri nedávnom úniku rozlíšení budúcich iPhonov sme sa dozvedeli, pre ktoré konkrétne modely budú jednotlivé spoločnosti vyrábať svoje displeje. Samsung by sa mal postarať o 5,4″ iPhone 12 (mini), 6,1″ iPhone 12 Pro a 6,7″ iPhone 12 Pro Max. BOE a LG poskytnú dodávky zobrazovacích jednotiek pre iPhone 12 Max so 6,1″ uhlopriečkou. Informácie sú relevantné, nakoľko pochádzajú zo zdrojov blízkych dodávateľským reťazcom.

Ak sa teda tešíte na nový iPhone a nemáte radi Samsung, budete sa musieť naučiť žiť s tým, že sa kúsok z neho nachádza aj vo vašom iPhone 12. Nám to samozrejme vôbec neprekáža. Musíme uznať, že práve tento výrobca je vo svojom obore evidentne najlepší a technológie, ktoré ponúka, nemajú vo svete obdoby. Apple to vie potom využiť vo svoj prospech. Rozumnému dialógu sa nikdy netreba brániť…

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
Väčšinu displejov pre iPhone 12 vyrobí spoločnosť Samsung.
Prečítajte si tiež  iPhone 15 kúpite za extrémne výhodnú cenu. Na Slovensku je to predajný hit
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.