Svet je plný paradoxov. Aj tak by sme mohli označiť vzťah medzi spoločnosťou Apple a spoločnosťou Samsung. Napriek tomu, že na seba v rámci konkurenčného pôsobenia na trhu dlhodobo útočia, v skutočnosti sú v pozadí dobrí partneri. Samsung Display má kapacity a Apple peniaze. To je dôvod, prečo sa postará o väčšinu OLED panelov, určených pre iPhone 12/12 Pro.

Väčšinu displejov pre iPhone 12 vyrobí spoločnosť Samsung.

Je dlhodobo známe, že Apple je v podstate na Samsungu závislé. Jedná sa o svetovú špičku v oblasti produkcie a vývoja displejov. Aj napriek tomu, že sa v Cupertine snažia výrobu výrazne diverzifikovať, tento rok sa im to pri týchto komponentoch veľmi nepodarí. Práve spoločnosť Samusng Display bude tvoriť približne 80% dodávok OLED panelov pre budúci iPhone 12. Apple si otestuje aj nového výrobcu, ktorý by mohol hrať v budúcnosti kľúčovú úlohu pri produkcii.

O zvýšných 20% sa postarajú spoločnosti BOE a LG. Práve prvá menovaná (z Číny), bude mať pri iPhone premiéru. Ak sa obávate o kvalitu, rovno vás uisťujeme, že OLED panely budú musieť spĺňať veľmi prísne štandardy, ktoré budú neustále kontrolované. Zabudnúť netreba ani na to, že práve spoločnosti Apple, Samsung a BOE získali cenu za “Displej roka”. Keby šlo o nespoľahlivého výrobcu, Apple by s ním neuzatváralo zmluvu.

Samotný Samsung začal byť výhradným dodávateľom OLED displejov pre jablkovú spoločnosť ešte v roku 2017 (iPhone X). Postupne sa pridal aj LG a teraz Apple pokračuje v spomínanej diverzifikácii.

- Reklama -
iPhone XS max
iPhone XS

Pri nedávnom úniku rozlíšení budúcich iPhonov sme sa dozvedeli, pre ktoré konkrétne modely budú jednotlivé spoločnosti vyrábať svoje displeje. Samsung by sa mal postarať o 5,4″ iPhone 12 (mini), 6,1″ iPhone 12 Pro a 6,7″ iPhone 12 Pro Max. BOE a LG poskytnú dodávky zobrazovacích jednotiek pre iPhone 12 Max so 6,1″ uhlopriečkou. Informácie sú relevantné, nakoľko pochádzajú zo zdrojov blízkych dodávateľským reťazcom.

Ak sa teda tešíte na nový iPhone a nemáte radi Samsung, budete sa musieť naučiť žiť s tým, že sa kúsok z neho nachádza aj vo vašom iPhone 12. Nám to samozrejme vôbec neprekáža. Musíme uznať, že práve tento výrobca je vo svojom obore evidentne najlepší a technológie, ktoré ponúka, nemajú vo svete obdoby. Apple to vie potom využiť vo svoj prospech. Rozumnému dialógu sa nikdy netreba brániť…

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
Väčšinu displejov pre iPhone 12 vyrobí spoločnosť Samsung.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here