Pokiaľ si stálym návštevníkom nejakého Apple Store v zahraničí a sem tam sa sem prídeš len tak cez víkend, po práci či počas voľna popozerať, pravdepodobne si už o pár týždňov všimneš veľké zmeny. V prvom rade zo stolov zmiznú Smart Sign iPady 2, ktoré informovali o produkte, v rade druhom sa pozmenia stoly, na ktorých sú iPhony a v rade treťom sa z iPodov stane príslušenstvo. Poďme teda pekne po poriadku.

Koniec Smart Sign

Smart Sign boli vlastne iPady 2 položené na stoloch pri niektorých kľúčových produktoch, ktoré zákazníka informovali o tom, čo daný produkt dokáže, koľko stojí a aké má technické špecifikácie.

Apple túto iniciatívu chcel využiť predovšetkým na to, aby mal zákazník z návštevy obchodu čo najväčší zážitok ale ako sa ukázalo, nedarilo sa, pretože zákazníci častokrát nechápali, že iPady sú tu len čisto pre informácie a nie na používanie.

Práve preto zo stola zmiznú. Druhým dôvodom, prečo ich chce Apple zo stolov odstrániť je fakt, že zaberajú pomerne veľa miesta a tak sem dá radšej iné produkty.

Apple všetky informácie, ktoré sme mali možnosť vidieť na iPadoch presunie radšej na dané zariadenia.

Pravdepodobne to bude formou videí či prednastavených funkcií (ako napríklad stránka v Safari), ktoré sa niekoľko sekúnd po každom zákazníkovi reštartujú, poprípade znovu spustia. Zatiaľ presne nevieme ako to bude vyzerať ale dozvieme sa to čoskoro.

Nové stoly

Spoločnosť Apple inovuje aj nábytok, ktorý sa nachádza v jej obchodoch. Všetko musí byť jednoducho úhľadné, dokonalé a dizajnovo čisté. To platí aj pre stoly, na ktorých sa v súčasnosti nachádzajú iPhony. Tie prejdu menšou zmenou a navyše dostanú iPhony úplne nové docky, ktoré však nikde nekúpiš. To preto, lebo budú určené výhradne pre Apple Store a nie na predaj.

iPody medzi príslušenstvo

Je jasné, že iPody už nie sú vôbec také populárne, akými boli ešte pár rokov dozadu. Zabil ich iPhone či iPad, to je však vývoj. Tieto legendárne zariadenia spoločnosť stále predáva ale predaje sú takpovediac mizivé a zisky žiadne. To však nevadí a dokonca sme sa počas leta dočkali aj nových generácií, pričom iPod Touch dostal ozajstnú porciu výkonu.

Umiestnené však aj tak budú na Accessory Wall medzi príslušenstvom, nakoľko zaberajú v obchodoch veľa miesta, ktoré by mohlo Apple využiť na iné produkty. Kúpa iPodu bude prebiehať jednoducho tak, že na Accessory Wall si vyberieš dané zariadenia a kúpiš ho. Doteraz to prebiehalo tak, že si zákazník akoby objednal zariadenie a do niekoľkých minút ho čakalo na pokladni.

Prečítajte si tiež  Koniec jednej éry. Spoločnosť Apple ukončila predaj iPodu Touch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.