Macintosh prišiel na trh ešte v roku 1984, čo znamená, že ide o zariadenie staré 33 rokov. To je ale nepodstatné. Podstatné je skôr to, aký majstrovský kúsok sa najnovšie podaril Apple. Jeho zamestnanci v Apple Store, konkrétne za Genius Barom, dokázali spojazdniť vyše 30 rokov starý počítač. Je neskutočné, do akej miery až môže siahať technická podpora pre zákazníkov, však?

Čo sa stalo?

Jedného dňa istý chlapík prišiel do Apple Store a v rukách niesol obrovskú bielu krabicu, ktorá ale zďaleka nepripomínala nič, čo by sa v Apple Store ešte predávalo a ani nič, čo sa tam predávalo posledných 16 rokov. Bol to Macintosh, počítač eše z 80-tych rokov minulého storočia, ktorý spôsobil revolúciu.

Bol to jeden z prvých naozaj využiteľných domácich počítačov s jednoduchým používateľským rozhraním a samozrejme vysokou cenovkou. Dnes je to už len kus starej elektorniky, ale niekomu na nej očividne záleží.

So slovami, neviem čo s tým je, pozrite sa na to prosím bol prinesený na Genius Bar a chlapci z podpory ho dali čuduj sa svete dokopy. Je to až neuveriteľné, na čo všetko sú zamestnanci Apple v prípade problémov pripravení. S majiteľom Macu sa dokonca dohodli aj na tom, že pokiaľ si zoženie isté komponenty, opravia aj chyby, ktoré počítač ešte má.

Samozrejme, na 100% pôjde o platený servis, ale už tak je to veľmi zaujímavá skúsenosť. V Apple sú proste majstri!

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nádherné pozadia s vesmírnou tematikou do svojho Macu, iPhonu či iPadu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.