Je to len pár dní, čo Apple začalo predávať svoje nové príslušenstvo Magic Mouse 2Najskôr sme sa všetci tešili na novú “vymoženosť” a to nabíjanie a s ním spojená aj výdrž baterky. Problém je však v tom, ako sa Magic Mouse 2 nabíja.

Nabíjanie

Apple pridal do tohto príslušenstva špeciálnu funkciu rýchleho napájania, vďaka čomu sa produkty dokážu na 9 hodin práce nabiť len za 2 minúty. To je fantastické číslo. Pokiaľ by človek chcel plnú batériu, musel by nabíjať 2 hodiny. Dostane za to ale výdrž na celý mesiac, čo znie ešte lepšie! Nabíjanie je možné pomocou Lightning kábla a práve tu sa začali objavovať problém.

Nabíjanie bez možnosti použitia.

Hlavným dôvodom, prečo sa nám zdá myška nedomyslená je, že pri nabíjaní myši musíš mať Lightning kábel pripojený zdola a kábel ohnúť do veľmi malého uhlu. Kedže všetci veľmi dobre vieme ako je na tom Lightning kábel pri ohýbaní, obávam sa, že táto možnoť nebude moc praktická. Preto sa naskytá druhá možnosť. Otočiť myšku “na chrbát” a pripojiť k nej kábel. Tým pádom sa ale myška stáva nepoužiteľná počas nabíjania. Dôvod, prečo to takto pravdepodobne je, môže byť taký, že dizajnéri z Applu chceli konektor skryť. Bohužiaľ nám sa toto riešenie nezdá zrovna najpraktickejšie.

apple-imac-with-4k-retina-display-21-5-inch-2015-20

 

Riešenie ?

Stačilo by, keby konektor dizajnéri schovali do zadnej časti tela Magic Mouse 2, tým by po prvé elegantne vyriešili nabíjanie a po druhé myš by sa dala použiť aj ako drôtová. To napríklad v situacií keď potrebuješ niečo rýchlo spracovať a podobne.

Na obrázku nižšie môžeš vidieť návrh, ktorý priniesol magazín iMore. Ide o dizajn. ktorý by bol podľa nás pekný a aj použiteľný…


Magic-Mouse-2-koncept

 

Zdroj: iMore.com

 

Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here