V Apple si zjavne uvedomili, že doba tužkových bateriek tak trošku umiera a na svete sú aj iné riešenia, pomocou ktorých môžeme naše zariadenia držať pri živote. Spomeňme napríklad integrovanú baterku, ktorá síce stojí o pár dolárov viac ale pre samotného spotrebiteľa rieši každomesačný problém s výmenou bateriek, ktoré tiež nie sú zadarmo!

Nové “Magické” príslušenstvo

Apple počas dnešného dňa predstavilo úplne novú Magic Mouse 2. generácie, Magic Trackpad 2. generácie a rovnako tak aj novú Magic Keyboard. Magic Mouse 2 dostala asi len jedno vylepšenie, ktoré dostala spoločne s novou Magic Keyboard. Je to nabíjanie. Už žiadne tužkové baterky. Všetko pôjde omnoho jednoduchšie cez Lightning kábel, nakoľko príslušenstvo obsahuje Lightning konektor a vstavanú baterku.

- Reklama -

Ináč sa tieto dva produkty viacmenej nezmenili a ponúkajú to, čo predošlá generácia. To, čo sa však zmenilo je Magic TrackPad 2, ktorého dotyková plocha narástla až o 30%, vďaka čomu sa na ňom bude pohodlnejšie pracovať a taktiež ponúka funkciu Force Touch, čo sme však tak trochu čakali a tak nás to príliš neprekvapilo. Samozrejme aj toto zariadenie je nabíjanie klasicky cez Lightning.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.