Posledné dohady o tom, čo bude s novou Apple TV hovoria, že jej tretia generácia bude predstavená už júni tohto roka počas WWDC 2015, kde okrem iného uvidíme aj iOS 9 s omnoho lepšou optimalizáciou ako mala jeho posledná, pomerne neúspešná verzia iOS 8. Apple TV 3 vraj neponúkne 4K video!

Nová Apple TV

Zdá sa, že spoločnosť Apple tak nejako zabudla na jeden produkt zo svojej produktovej línie, ktorým je Apple TV. V súčasnosti ju poznáme v jej druhej generácii, no patril by sa upgrade, vzhľadom na to, že ten posledný prišiel v roku 2012. To je naozaj dlhá doba! Jablková spoločnosť by mala novú Apple TV predstaviť niekedy počas tohto roka (šepká sa o júni na WWDC 2015). Nová generácia by mala priniesť niekoľko skvelých noviniek, medzi ktoré patrí napríklad Apple A8 čip, ktorý v súčasnosti nachádzame v našich iPhonoch  6, Siri či AppStore, aby sme si mohli sťahovať aplikácie či hry, čím by sa vlastne z Apple TV mohla stať taká menej náročná herná konzola.

Apple TV - svetapple.sk
Apple TV – svetapple.sk

Posledná správa hovorí, že spoločnosť Apple neponúkne vo svojej novej televízii rozlíšenie 4K. Môže to byť na prvý pohľad pomerne divné, vzhľadom na to, že čip Apple A8 toto rozlíšenie v pohode zvládne. Spoločnosť navyše Apple TV predstavuje v pomerne dlhých časových intervaloch, čo znamená, že o také tri roky by mohla byť tretia generácia Apple TV už veľmi zastaralá, keďže by sme všetci žili v dobe 4K. Podľa správy, ktorá priniesla túto pomerne nemilú informáciu, však Apple vie, prečo 4K do Apple TV neprinesie. Hlavným dôvodom je vraj fakt, že toto rozlíšenie ešte nie je dostatočne rozšírené a jeho použitie je príliš nákladné a hlavne dátovo náročné. Podľa nich nemá dostatočne veľa Američanov ani také rýchle dátové pripojenie aby bolo streamovanie cez 4K vôbec možné.

My si myslíme, že si Apple môže dovoliť 4K do Apple TV neosadiť, avša, máme tu jedno veľké ale. Spoločnosti ako napríklad YouTube, či iné, už pomaly začínajú rozširovať 4K a navyše v Európe máme dostatočne rýchle pripojenie na takýto stream. Preto si myslíme, že by si v Cupertine mali dobre rozmyslieť či 4K do Apple TV dajú alebo nie. Objavuje sa tu však aj možnosť, že Apple začne predstavovať Apple TV každý rok čo by bolo ešte zaujímavejšie a znamenalo by to, že ešte taký rok či dva by skutočne nemusela priniesť 4K. Uvidíme ako sa to teda vyvinie, každopádne sme si istí, že v spoločnosti urobia správne rozhodnutie!

Prečítajte si tiež  Xiaomi dáva príučku Apple. Firma predstavila smartfón s vymeniteľným objektívom Leica

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.