Možno si si aj ty na prvých záberoch a fotografiách všimol to, že nová Apple TV je o čosi väčšia ako predošlý model. Dokonca je aj o čosi ťažšia, ale to už si si asi nemal ako všimnúť. Aj keď je predaj naplánovaný niekedy na budúci mesiac, spoločnosť iFixit dostala predčasne jeden kus na test. Rozobrala ho a objavila veľmi zaujímavé informácie. Medzi nimi je aj „Applovský zmysel pre detail a riešenie problému.“

Apple TV a veľkosť

Spoločnosť iFixit už rozobrala novú Apple TV a k nášmu údivu ju označila ako ľahko opraviteľný produkt. Nie, že by to pri podobných produktoch iFixit nerobil často, ale špeciálne pri zariadeniach od Apple býva opraviteľnosť na tej najhoršej možnej úrovni. Vďaka tomu, že sa podarilo predčasne rozobrať Apple TV 4, sme zistili aj to, prečo je nová generácia televízie o toľko väčšia a dokonca až o 50% ťažšia.

Za všetko môže predovšetkým chladiaci systém, alebo lepšie povedané pasívny chladič a taktiež sústava veľkých komponentov pre napájanie zariadenia. Je nám jasné, že silnejší Apple A8 si bude pýtať viac výkonu. Najmä ak nie je okresaný kvôli výdrži batérie a Apple chce z neho „vytlačiť“ čo najviac to len ide. Perlička na záver – spoločnosť iFixit si tiež všimla to, že do plošných spojov vedie akosi málo káblikov. Práve preto špekuluje nad tým, že prepojenie je vyriešené aj vďaka prepojovacím skrutkám.  Také riešenie, ktoré by sme mohli očakávať jedine pri Apple!

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje novú Apple TV 5. generácie. Prinesie aj podporu 4K rozlíšenia!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.