Technologický gigant neaktualizoval svoj „set-top“ box od roku 2017. Je preto najvyšší čas, aby sme sa dočkali upgradu. Leaker Fudge dnes prezradil, čo môžeme očakávať od novej generácie Apple TV. Jej hardvér bude vybavený procesorom A12X/Z a A14X a získa dve verzie.

Od Apple TV k hernej konzole

V Apple evidentne cítia, že potenciál platformy Apple TV je ďaleko väčší než to, čo dnes reálne poskytuje zákazníkom. V súčasnej dobe máte v podstate celý produkt zakomponovaný v moderných televízoroch v rámci AirPlay 2 a dodatočnej aplikácie. Prečo by ste si teda mali kupovať samostatný hardvér? Dôvodom môžu byť hry a zábava.

Ukazuje sa, že v Cupertine pracujú na novej generácii Apple TV, ktorá sa v dohľadnej dobe ukáže v dvoch samostatných prevedeniach. To lacnejšie ponúkne čip A12X/Z a poslúži na rovnaké účely, ako súčasný model.

Ak však patríte medzi náročnejších používateľov, na výber bude aj výkonnejšia verzia s procesorom A14X a lepšou grafikou. Z Apple TV sa tak stane skôr herná konzola podporujúca platformu Apple Arcade.

Je verejným tajomstvom, že nová herná služba nezožala príliš veľký úspech. To sa ale môže zmeniť.

Kompetentní začali rokovať s hernými štúdiami na novších, modernejších a prepracovanejších tituloch. Tie by sme mali hrať priamo na televízoroch podobne ako na PlayStatione alebo Xboxe (aj keď kvalita bude neporovnateľne nižšia).

Na záver treba spomenúť, že okrem novej generácie Apple TV príde aj nový ovládač. Leaker neprezradil žiadne ďalšie detaily, takže v tejto súvislosti môžeme len špekulovať.

Každopádne si ale myslíme, že pokiaľ sa bude chcieť Apple TV dorovnať jednoduchším herným konzolám, mala by nám poskytnúť aj vlastný „controller“. Nechajme sa prekvapiť ako to dopadne v praxi. Tešíte sa na tento produkt? Dajte nám vedieť v komentároch, čo od neho očakávate.

zdroj

Prečítajte si tiež  Meniť iPhone po roku či po dvoch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.