Spoločnosť Apple brala vývoj Apple TV skôr ako svoje hobby. Potom, ako sa však tento produkt začal predávať v Cupertine zistili, že už to nie je hobby ale seriózny biznis a tak sa momentálne špekuluje, kedy bude vlastne predstavená nová generácia Apple TV, mohla by zároveň slúžiť ako herná konzola!

Apple TV ako herná konzola

O tom, že by Apple TV mohla dostať aj iné funkcie ako tie, ktorými súčasne disponuje, sa špekuluje už pomerne dlho, veľmi otvorenou témou je aj integrácia AppStore priamo do Apple TV, vďaka čomu by si používatelia mohli začať sťahovať hry, ktoré hrávajú na svojich iPhonoch, iPodoch či iPadoch a prechádzať ich priamo na televízii. Spoločnosť Imagination, ktorá je dlhoročným dodávateľom PowerVR grafík pre iOS zariadenia, teraz predstavila výkonnú grafiku PowerVR gt9700 pre herné konzoly a okamžite sa začalo špekulovať o tom, či by sme ju nemohli vidieť v ďalšej generácii Apple TV!

- Reklama -
Apple TV - svetapple.sk
Apple TV – svetapple.sk

Dávalo by to zmysel

Pokiaľ by Apple predstavilo novú Apple TV, ktorá by v sebe mala integrovanú grafickú kartu a zároveň obchod AppStore, mohla by slúžiť okrem toho, že dokáže premietať filmy, aj ako jednoduchšia herná konzola, na ktorej si zahráte najnovšie hry. Šlo by o skvelé zariadenie, ktoré by pri rozumnej cenovke mohlo zožať aj veľký úspech. Apple TV by bola zrazu prakticky na všetko a pokiaľ by vás nebavilo sledovanie filmov mohli by ste na nej robiť iné veci vďaka AppStore.

Otázne však je, že pokiaľ by Apple podstúpilo takýto krok a grafiku spolu s pamäťou a výkonným čipom do Apple TV skutočne pridalo, kedy by ju asi tak predstavilo. Na internete sa už totiž objavujú prvé špekulácie o tom, že by to mohlo byť počas najbližšej konferencie, ktorá sa odohrá 9. marca. Znamenalo by to, že by sme na nej mohli vidieť veľké množstvo produktov, vrátane 12″ MacBook Air s retina displejom, či 12″ iPadu Plus (Pro). Čo nám však Apple na konferencii predstaví, je stále vo hviezdach!

MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk
MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.