Apple TV je veľmi zaujímavým produktom, ktorý by chcel mať každý z nás v obývačke aj keď vlastne nevie čo to je. Tento set-top box, ktorý dokáže streamovať obsah z iTunes a spúštať hry je vynikajúcim prostriedkom pre skrášlenie na prvý pohľad mainstreamovej obývačky. Keď sa ale nad tým človek zamyslí, nemuselo by to celé skončiť len pri streamovacej stanici!

Univerzálny počíač

Apple TV by mohla byť okrem toho čím je teraz aj pomerne jednoduchým, domácim univerzálnym počítačom. Prečo? V prvom rade prináša podporu klávesnice, čo znamená, že by sa na nej dalo úplne v pohode surfovať na internete a to za pomoci ovládača, ktorý dostaneš k televízii. Ten totiž disponuje aj dotykovou plôškou, ktorá je vlastne takým TrackPadom a funguje veľmi podobne ako na MacBooku. Práve vďaka tomuto sa môže z Apple TV veľmi rýchlo stať jednoduchý domáci počítač.

- Reklama -

Stačila by na to jedna vec, ktorú však Apple zatiaľ pre Apple TV nepovolilo a je len veľmi otázne, či napokon aj povolí. Chcelo by to Safari, vďaka ktorému by si človek mohol pozerať webové stránky napríklad počas reklamy v televízore a nemusel by mať pritom na nohách položený svoj horúci MacBook. Určite to ale nie je ani zďaleka jediná vec, na ktorú by sa podpora Safari hodila. Apple TV je už prakticky dnes takým malým počítačom, no stále jej chýba zopár funkcií, bez ktorých to proste nebude ono. Držíme však Applu palce a dúfame, že na Apple TV ešte popracuje!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here